Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung připravuje Galaxy A6 a A6+ s Infinity displeji

6.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
„Áčková“ řada smartphonů od Samsungu se brzy rozšíří o dva další modely – Galaxy A6 a Galaxy A6+. Zapadnou sice do střední třídy, ale přesto údajně nabídnou displej Infinity s tenkými rámečky. Jaká bude další výbava?
Když Samsung začátkem letošního roku představil Galaxy A8 a Galaxy A8+, zdálo se, že půjde o jediné modely z této „áčkové“ řady. I jejich značení se zdálo být logické, neboť se mluvilo o tom, že jde o ořezané verze loňských vlajkových lodí Galaxy S8 a Galaxy S8+. Teď ovšem jihokorejský výrobce připravuje další dvojici novinek z této řady, která ukazuje, že systém značení modelů je jiný. Galaxy A6 a Galaxy A6+ mají být zástupci střední třídy, kteří svou výbavou (a samozřejmě také cenou) budou pod dvojicí A8 a A8+. Obě připravované novinky se v minulosti již objevily díky tomu, že prošly benchmarkem Geekbench. A nyní se měly další podrobnosti o výbavě objevit na Twitteru. Pojďme si tedy z těchto střípků poskládat vše, co zatím o telefonech víme.
 
 
Samsung Galaxy A8 (2018), design Galaxy A6 a A6+ by mohl být podobný
 
Větší Samsung Galaxy A6+ by měl nabídnout šestipalcový displej s rozlišením 2220 x 1080 pixelů (Full HD+) a označením Infinity, které se poprvé objevilo u vlajkových lodí Galaxy S8. Postupně se ovšem dostává do stále cenově dostupnějších modelů, neboť i Samsung musí reagovat na reagovat na dravější konkurenci především z Číny. A co vlastně tento „nekonečný displej“, jak by zněl doslovný překlad, nabízí? Jedná se především o úzké rámečky a podlouhlejší poměr stran, v tomto případě asi 18,5:9. Kromě toho by mělo Galaxy S6+ disponovat osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 625, 4GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. Objevují se ovšem také spekulace, že Samsung těsně před ukončením vývoje vyměnil procesor za slabší Snapdragon 430, i když tato varianta se zdá méně pravděpodobná.
 
Samsung Galaxy A6 by si měl zachovat stejné rozlišení jako Galaxy A6+, ale v kombinaci s menší úhlopříčkou 5,6". I v tomto případě se údajně bude jednat o Infinity displej s tenkými rámečky a nudlovitým poměrem stran. V nižším modelu by mohl výrobce použít vlastní procesor, konkrétně Exynos 7870 s osmi jádry Cortex-A53, který můžeme znát z Galaxy A3 (2017) nebo některých modelů Galaxy J. Galaxy A6 si podle všeho bude muset vystačit s 3GB RAM, naproti tomu interní úložiště nejspíš zůstane 32GB. Oba chystané modely by měly běžet na operačním systému Android 8.0 Oreo. Už dříve unikla informace, že jsou telefony určeny také pro evropské trhy a potvrdila to i skutečnost, že se zmínka o Galaxy S6+ nedopatřením krátce objevila na stránkách polské pobočky Samsungu.
 


reklama