Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung poodhalil chytrý reproduktor Galaxy Home

10.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung při představování Galaxy Note 9 zmínil některé detaily o připravovaném reproduktoru Galaxy Home s hlasovým asistentem Bixby. Ve srovnání s konkurencí má novinka nabídnout lepší zvukový zážitek.
Amazon Echo, Google Home, Apple HomePod a další chytré reproduktory brzy dostanou konkurenci od Samsungu. Jihokorejský výrobce při představování Galaxy Note 9 a Galaxy Watch poodkryl také některé detaily o Galaxy Home. K finálnímu představení by ovšem mělo dojít až na setkání vývojářů Samsung Developer Conference 2018, které proběhne přibližně v polovině listopadu. Jedním z lákadel nového reproduktoru bude kvalitní audio výstup, neboť o vyladění zvuku se postarají odborníci ze společnosti AKG. Asi nepřekvapí, že reproduktor bude vybaven chytrým hlasovým asistentem Bixby, kterého můžeme znát ze smartphonů i jiných zařízení od Samsungu.
 
 
Pro bezproblémové hlasové ovládání i z větší vzdálenosti bude Galaxy Home osazen osmi mikrofony. Konkurenční Amazon Echo si přitom vystačí se sedmi mikrofony, Apple HomePod se šesti a Google Home dokonce jen se dvěma. Technologie SoundSteer zvládne rozpoznat osobu v místnosti a šíří zvuk daným směrem, takže není nutné zvyšovat hlasitost. Při poslechu hudby ocení uživatelé integraci Spotify, který dokonce bude výchozí službou pro streamování hudby s Galaxy Home. Reproduktor poslouží také jako centrum chytré domácnosti, odkud bude možné ovládat další spotřebiče SmartThings, jako jsou televizory, osvětlení, klimatizace apod.
 
Detaily o ceně ani dostupnosti prozatím nebyly zveřejněny.
 


reklama