www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung opět vítězí v prodeji 5G telefonů s 34 % trhu

Samsung opět vítězí v prodeji 5G telefonů s 34 % trhu
, , aktualita
Máme zde další statistiku prodejů 5G telefonů. Stojí za ní společnost Strategy Analytics, která hovoří o tom, že první příčku za uplynulé čtvrtletí drží Samsung s tržním podílem přesahujícím hodnotu 34 %.
K oblíbeným
reklama
Společnost Strategy Analytics analyzovala trh s 5G telefony a přišla se statistikou jejich prodejů za první čtvrtletí roku 2020. Dle jejího šetření bylo prodáno 24,1 milionu kusů telefonů podporujících 5G připojení, přičemž v zájmu vede Čína. První místo si vzal Samsung, který to podle některých statistik vyhrál i v minulém čtvrtletí. Samsung měl v Q1/20 prodat 8,3 milionu kusů, což mělo stačit na dosažení velmi pěkného 34,4% podílu.
 
Samsung Galaxy A51 5G
 
Druhé místo měl získat Huawei, který se svými 8 miliony kusů dosáhl na podobný 33,2% podíl. Pak už je velká mezera a třetí místo dostává Vivo s 2,9 milionu kusů a 12% tržním podílem. Dařilo se i čínskému Xiaomi na čtvrté pozici s 2,5 milionu kusů a podílem 10,4 %. Pátou pozici pak získalo Oppo, která prodalo 1,2 milionu kusů telefonů a dosáhlo na 5% podíl. Stejná čísla pak zbyla na ostatní výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala