Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung neuhlídal informace o několika nových zařízeních

8.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Jihokorejský výrobce v blízké době představí pár dalších novinek, tentokrát spíše z nižší až střední třídy. Po internetu kolují informace o vylepšeném tabletu Galaxy Tab 3 Lite či smartphonech Galaxy J5 (2016) a J7 (2016).

Samsung Galaxy Tab 3 Lite


V současné době prodávaný Galaxy Tab 3 Lite je tím nejzákladnějším tabletem v nabídce Samsungu. Na uživatele čeká příznivá cena, kvůli ní se ovšem musejí připravit na mnoho kompromisů. V současné době je přístroj dostupný ve dvou variantách: SM-T111 podporující Wi-Fi i mobilní sítě a SM-T110, který si poradí jen s Wi-Fi. Hned ve dvou různých zdrojích se ovšem objevila zmínka o modelu SM-T116IR, který je nejspíš druhou generací tohoto tabletu s několika vylepšeními v oblasti výbavy.
Samsung Galaxy Tab 3 Lite v současné generaci


Nová verze Galaxy Tabu 3 Lite se objevila na webu Zauba, kde je zaznamenáván export a import na indickém trhu. Mnohem významnějším zdrojem je nám zachycení tabletu v benchmarku GFXBench, který nám odhalil značnou část informací o výbavě. Dvoujádrový procesor Marvell PXA986 by měl být nahrazen čtyřjádrem Qualcomm Snapdragon 410 taktovaným na 1,2 GHz. Vzrůst by měla také velikost operační paměti (RAM), a to z 1 GB na 1,5 GB. Vylepšená verze tabletu tedy jistě nabídne výrazně vyšší výkon, jen 8GB interní úložiště ale nejspíš zůstane.

Dalším neduhem, který nová generace tabletu nejspíš nevyřeší, je 7“ displej s rozlišením pouhých 1024 x 600 pixelů. Jemnost tedy podle všeho zůstane na tristní hodnotě 170 ppi. Výrazné změny se ovšem nejspíš dočkáme v oblasti fotoaparátu. Místo pouze jedné 2MPx kamerky by měl vylepšený tablet nabídnout dva snímače – 5MPx zadní a 2MPx přední. S největší pravděpodobností se dočkáme také novější verze operačního systému – Android 4.2 Jelly Bean bude údajně nahrazen Androidem 5.1 Lollipop.


Samsung Galaxy J5 (2016) a Galaxy J7 (2016)


Teprve v září loňského roku se na trh dostal model Galaxy J5 a už výrobce pracuje na jeho nástupci. Spolu s ním by se updatu měl dočkat také větší model Galaxy J7, jeho první generace se ovšem na českém trhu neprodává. Oba smartphony se už dříve objevily v několika benchmarcích, tentokrát ovšem zavítaly do databáze čínského certifikačního úřadu TENAA, kde byly zveřejněny i fotografie těchto nepředstavených novinek.

Ze snímků je patrné, že by telefony mohly disponovat laserovým autofokusem, který je rychlejší a přesnější než běžně používaný způsob ostření. Bylo by to vůbec poprvé, co by Samsung tuto funkci použil i ve střední třídy, dosud se objevovala jen u dražších modelů tohoto korejského výrobce. Samsung tedy možná bude následovat konkurenční LG, které už laserovým autofokusem osadila kupu svých smartphonů z různých cenových kategorií.
Samsung Galaxy J7 (2016)


Galaxy J7 (2016) by mělo být dále vybaveno 5,5“ AMOLED displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD). V případě procesoru bude výrobce údajně nabízet dvě varianty – první s novým Exynosem 7870, druhý nejspíš s čipem od Qualcommu. V obou případech se podle dostupných informací jedná o osmijádra, kterým by měla dělat společnost 3GB RAM a 16GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty.

Galaxy J5 (2016) bude menším a hůře vybaveným sourozencem výše uvedeného modelu. Očekáváme 5,2“ AMOLED displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD), blíže neupřesněný čtyřjádrový procesor běžící na frekvenci 1,2 GHz, 2GB RAM a v neposlední řadě 16GB interní úložiště spolu se slotem na micro SD karty. Obě novinky budou údajně disponovat také 13MPx zadním a 5MPx předním fotoaparátem nebo podporou sítí LTE (4G).
Samsung Galaxy J5 (2016)


Jako operační systém je sice uváděn Android 5.1 Lollipop, na pulty obchodů se ale telefony dostanou možná s novější verzí 6.0 Marshmallow. V každém případě bude přítomná uživatelská nadstavba TouchWiz. Galaxy J5 (2016) i Galaxy J7 (2016) už možná nebudou jako jejich současné generace celoplastové, fotografie totiž naznačují, že rám by mohl být kovový. Telefony mají údajně tloušťku pod 8 mm a nabízeny by měly být v několika barevných variantách.

Zdroj: Phonearena.com, Pocketnow.com
reklama