Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung nejspíše chystá i Note 6 Lite, jaké bude mít specifikace?

6.5.2016, Jan Pánek, aktualita
Na konci léta Samsung odhalí telefon Galaxy Note 6 a nejspíše i Note 6 Lite - jaké budou mít oba telefony parametry? Pokud Samsung skutečně představí Lite verzi, bude to nejspíše nejvybavenější Lite verze špičkového telefonu.
Je zcela obvyklé, že výrobci představí jeden telefon a z něj vyvozují další a další modely. Jeden Mini nebo Compact, potom Max, Premium nebo Edge - každopádně na jménu často nezáleží. Telefony jsou často velmi odlišné od toho původního. Momentálně to vypadá, že Samsung chystá dva modely Galaxy Note 6.

O klasickém Notu 6 se hovoří již dlouhou dobu, specifikace jsou předmětem častých spekulací a úniků, veřejnost má tedy jasno, jak telefon bude vypadat. Pojďme si představit nejpravděpodobnější parametry základní verze telefonu Galaxy Note 6.

Displej má být postaven tradičně na technologii AMOLED, na úhlopříčce 5,8" se má nacházet QHD (2K, 1440p) rozlišení. Samozřejmostí je potom podpora aktivního stylusu, kterým se tato řada chlubí. Displej má být chráněn ochranným sklíčkem Gorilla Glass ve 4. generaci a celkově se mluví o certifikaci IP68. Nemělo by se zapomenout na funkci Always-on, která nechá stále zapnutý displej, aniž by si vyžádal velké množství energie.

Pod kapotou má tikat zatím nepředstavený Snapdragon 823, o němž se také již chvíli spekuluje. Má nabídnout frekvenci až 3,0 GHz, přičemž se jedná o lehce vylepšený Snapdragon 820. Spolupracovat s ním má GPU Adreno 530. Zajímavé je i množství paměti RAM - 6 GB. Očekává se více paměťových modelů, ale zde bychom určitě předbíhali, protože to je velmi variabilní věc. Očekává se podpora SD karet.
Samsung Galaxy Note 5


Fotoaparáty mají mít rozlišení 12 Mpx a 5 Mpx, přičemž se zřejmě bude jednat o novou technologii Samsungu. Zadní čočka se může chlubit nadprůměrnou světelností F/1.7, 4K video zde nebude problémem. Konektivita nabídne tradiční funkce - včetně LTE, NFC... Nemělo by se zapomenout na USB typu C.

Telefon má být vybaven 4200mAh baterií, má běžet na systému 6.0 Marshmallow a má nabídnout jednu nanoSIM. K dostání má být v platinově zlaté, titanově stříbrné, perlově bílé a safírově černé barvě.

Nyní přejdeme ke Galaxy Note 6 Lite. Ten by měl zachovat velkou část parametrů, které jsou uvedené výše. Hlavní změnou má projít displej, který má nabídnout stejnou velikost, ale jen Full HD rozlišení. Telefon potom nabídne nižší výkon. Vypadá to ale na celkem paradoxní situace, je totiž pravděpodobné, že tento telefon přijde se Snapdragonem 820. Jako odlehčená vlajková loď by i tak měl výkon na rozdávání. Přirozeněji by vypadal například Snapdragon 652 či jiný vyšší procesor z řady SD600.

Další informace naznačují 4 GB RAM, další parametry mohou být velmi podobné či stejné. Otázkou potom zůstává, jak velká bude sleva, pokud si zákazník koupí Lite verzi namísto té normální.

Zdroj: PhoneArena, igalaxys7.com
reklama