www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung nahradí sluchátka malými směrovými reproduktory. Neruší okolí

Samsung nahradí sluchátka malými směrovými reproduktory. Neruší okolí
, , aktualita
Inkubátor nápadů Samsung C-Lab přiveze na CES 2018 pár zajímavých novinek, mezi kterými vyniká malý reproduktor S-Ray. Směřuje zvuk na určité místo, takže neruší okolí, ale zároveň jej nepřehluší jako běžná sluchátka.
reklama
Creative Lab (C-Lab) podporuje kreativitu zaměstnanců Samsungu a rozvíjí jejich inovativní nápady. Na veletrhu CES 2018 v Las Vegas uvidíme několik dalších včetně směrového reproduktoru Sound-Ray (S-Ray). Ve srovnání s běžným reproduktorem, který šíří zvuk do všech směrů, je v tomto případě směřován jen do jednoho tenkého kuželu. Při vhodném umístění reproduktoru tedy zvuk míří pouze do ucha uživatele a neruší okolí. Směrové reproduktory nejsou úplnou novinkou, ale prozatím se nedočkali přílišného rozšíření, i když na trhu některé modely nalezneme. Samsung má nejen dostatečně silnou značku, aby mohl tuto technologii snáze rozšířit (i ve spolupráci se společností Harman Kardon, kterou koupil v roce 2016), ale přichází také se zajímavými způsoby aplikace.
 
 
S-Ray existuje ve třech různých variantách. V miniaturním provedení, které je možné připevnit rameno a nosit s sebou při cestování. Další varianta nabízí univerzální možnosti použití v trochu větším balení. Reproduktor je možné položit v práci na stůl a doma při cvičení na zem vedle podložky, nebo jednoduše upevnit, kam je zrovna potřeba – na kryt smartphonu, víko notebooku, řídítka jízdního kola apod. Třetí prezentovanou možností aplikace je nákrčník, který asi nejlépe nahrazuje běžná sluchátka, díky použití dvou reproduktorů je totiž zvuk šířen do obou uší zároveň.
 
 
A tím se dostáváme možná k nejdůležitější otázce. V čem je směrový reproduktor lepší než klasická sluchátka, která (podle konkrétního provedení) vložíme přímo do uší nebo přes boltec? Sluchátka nás většinou zcela izolují od okolního prostředí, což je sice výhoda, pokud si chceme vychutnat oblíbenou skladbu v rušných ulicích města nebo veřejné dopravě, ale zároveň to může být dost nebezpečné třeba při přecházení silnice. Na druhou stranu běžný reproduktor by byl ještě méně přijatelným řešením, neboť by rušil okolí (i když někteří na tuto skutečnost nedbají). A jelikož S-Ray při šíření zvuku cílí na jedno místo, přesto ucho není izolováno sluchátkem, takže uživatel dobře slyší poslouchanou hudbu i okolí, přesto není obtěžující pro okolí. Tento nápad jistě oceníte také v případě, pokud vás při nošení sluchátek bolí uši, nebo často sportujete a sluchátka vám překážejí.
 
Další dva nové nápady od C-Labs jsou určeny pro uživatele se zdravotními potížemi. Přenosné zařízení GoBreath bylo navrženo lékařem ze Samsung Medical Center a pomůže pacientům po poškození plic nebo pooperačními komplikace, aby se rychle vrátili do normálního života. zařízení spolu s mobilní aplikací pomáhá trénovat základní dýchací techniky a shromažďuje statistiky, ke kterým mají vzdáleně přístup také lékaři. Vylepšení se dočkal také projekt Relúmĭno, který pomáhá zrakově postiženým ve sledování videa nebo čtení textu. To je možné díky speciálním brýlím, do kterých je vložen smartphone.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala