Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung na IFA 2017: hodinky Gear Sport a náramek Gear Fit2 Pro

31.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Tisková konference Samsungu na IFA 2017 byla především ve znamení nositelných zařízení. Dočkali jsme se nových chytrých hodinek Gear Sport, chytrého náramku Gear Fit2 Pro a bezdrátových sluchátek Gear IconX (2018).
Svou hlavní novinku druhé poloviny letošního roku, smartphone Galaxy Note 8, předvedl Samsung už minulý týden na samostatné akci. Na berlínský veletrh IFA 2017 přivezl výrobce především nová nositelná zařízení z řady Gear.
 

Samsung Gear Sport jsou nové chytré hodinky s inimalistickým designem zaměřené především na aktivnější uživatele. Dostupné budou pouze ve 42mm provedení a bez snadno vyměnitelného silikonového pásku váží asi 50 g. 1,2" Super AMOLED displej se chlubí kulatým tvarem a rozlišením 360 x 360 pixelů. Uvnitř hodinek tepe 1GHz dvoujádrový procesor spolu se 768MB RAM, kapacita interního úložiště se pak zastavila na 4 GB. K dispozici je také 300 mAh baterie a podpora bezdrátového nabíjení. Jako operační systém jihokorejský výrobce opět využil svou vlastní platformu Tizen.
 

Uživatelé se nemusejí bát o své chytré hodinky ani v náročnějším prostředí, splňují totiž armádní specifikace MIL-STD-810G a jsou voděodolné 5 ATM,přičemž mají být vhodné také pro zaznamenávání plaveckých aktivit. Většina fitness funkcí včetně plnění cílů nebo nutričních doporučení fuguje také offline. Hodinky poslouží jako dálkový ovladač k chytrým domácím spotřebičům, stejně jako například k headsetu Gear VR. Podporována je služba Samsung Pay, která umožňuje ve vybraných zemích využívat bezkontaktní platby přes NFC.
 

Vylepšený chytrý náramek Samsung Gear Fit2 Pro přichází se schopností zaznamenávat plavání a vylepšeným měřičem srdečního tepu, zdokonalení se měladočkat také zabudovaná GPS. 1,5" zahnutý AMOLED displej s dotykovým ovládáním zobrazuje všechny důležité informace. Riziko ztráty náramku minimalizuje nový silikonový řemínek, který využívá stejnou sponu jako hodinky. ve výbavě nalezneme 1GHz dvoujádrový procesor, 512MB RAM, 4GB úložiště a 200mAh baterie. Také Gear Fit2 Pro prošel armádními testy podle MIL STD 810G a splňuje voděodolnost 5 ATM.
 

Samsung Gear IconX (2018) je nová generace bezdrátových sluchátek ideálních pro sport, neboť uživatele v takovém případě neomezuje kabel a dokonce může doma nechat také smartphone či jiný přehrávač. Každý ze „špuntů“ totiž obsahuje 4GB interní úložiště, na které lze nahrát oblíbenou hudbu, nechybí však ani možnost poslechu přes Bluetooth. Sluchátka nabízejí propojení s hlasovým asistentem Bixby pro ovládání přehrávače nebo dokonce smartphonu. Vylepšený design by měl být bezpečný, pohodlný i stylový, k dispozici jsou přitom hned tři barevné varianty. Spolu se sluchátky je dodáván také speciální obal umožňující jejich rychlé dobíjení.

Zdroj: News.samsung.comreklama