Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung možná přeskočí „šestku“, představí rovnou Galaxy Note 7

26.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nové spekulace nasvědčují tomu, že se letos nedočkáme modelu Galaxy Note 6. Ne však proto, že by Samsung neplánoval vydat další generaci oblíbeného phabletu, ale kvůli změně v číslování. Nová generace by také měla přinést displej zahnutý na obou stranách.
Z jihokorejského zdroje přicházejí nové informace o letošní verzi smartphonu Galaxy Note. A nejpřekvapivější je asi název připravovaného modelu, který by neměl znít Galaxy Note 6, ale rovnou Galaxy Note 7. To by znamenalo, že Samsung přeskočil jednu číslovku, důvod by přitom byl poměrně logický – dorovnání s řadou Galaxy S. Někteří uživatelé by si totiž mohli myslet, že Galaxy Note 6 je o generaci starší než Galaxy S7, obě zařízení by přitom byla představena ve stejný rok, model z řady Note by byl dokonce o skoro půl roku mladší.

Letošní Samsung Galaxy Note by navíc měl přijít s displejem poprvé zahnutým na obou stranách. Už nějaký ten pátek se spekuluje i o další výbavě, která by měla zahrnovat 5,7“ Quad HD displej, 6GB LPDDR4 RAM, až 128GB interním úložišti a 12MPx zadní fotoaparát známý z Galaxy S7, který by měl disponovat pokročilou optickou stabilizací obrazu. V případě procesoru se mluví o Snapdragonu 823, který by měl být vylepšenou variantou Snapdragonu 820, i když existence žádného takového procesoru zatím nebyla potvrzena.
Samsung Galaxy Note 5


Vůbec poprvé by Samsung měl u svého phabletu využít zvýšenou ochranu proti vodě a prachu. Galaxy Note 5 byl oficiálně představen 20. srpna, nové generace bychom se podle spekulací mohli dočkat dříve. Nový Note by navíc na rozdíl od svého předchůdce měl být opět dostupný nejen v Asii, ale i na evropských trzích.

Zdroj: Phonearena.com
reklama