Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S9 a S9+: shrnutí známých informací

23.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Netrpělivě čekáte na nové vlajkové lodě od Samsungu? Přinášíme vám dosud uniklé obrázky i parametry Galaxy S9 a Galaxy S9+. K oficiálnímu představení dojde už za pár dnů a cena bude znatelně vyšší než u předchůdců.
Samsung hned začátkem roku potvrdil, že letos své vlajkové modely po několikaleté pauze představí v rámci veletrhu MWC 2018 v Barceloně, nikoliv na vlastní tiskové akci. Konkrétně je známé datum 25. února, na trh by se potom novinky mohly dostat přibližně v polovině března. Předpokládanou cenu „es devítek“ už uvedlo několik zdrojů a ačkoliv se částky lišily, jedno měly společné – byly vyšší než v případě loňských modelů Galaxy S8 a S8+ (podle nedávných informací by to mělo být o 100 dolarů více). Dojde tedy nejspíš k dalšímu zdražení prémiových smartphonů této značky.
 
 
Design. Galaxy S9 a S9+ budou po designové stránce navazovat na předchůdce. Podobu připravovaných novinek si můžeme prohlédnout na uniklých renderech, které přinesl @evleaks. Telefony budou údajně dostupné minimálně ve čtyřech barevných variantách, další se potom mohou objevit později či jako limitované edice: Midnight Black (černá) Lilac Purple (fialová) Titanium Gray (šedá) Coral Blue (modrá) Jednou ze snadno viditelných designových změn je přesunutí čtečky otisků prstů pod zadní fotoaparát. Zároveň to potvrzuje dřívější spekulace, že se Galaxy S9 obejde ještě bez čtečky ukryté v displeji.
 
 
Displej. Ve srovnání s loňskými generacemi by měly úhlopříčky zůstat nezměněny a stejně tak poměr stran 18,5:9. Galaxy S9 tedy nejspíš nabídne 5,8" displej a Galaxy S9 potom 6,2" panel. To však neznamená, že by výrobce neměl provést nějaká vylepšení v kvalitě zobrazení.
 
Výkon. Modely z řady Galaxy S9 by měly opět přijít ve více regionálních variantách. Na většinu světových trhů včetně českého nejspíš dorazí varianta s osmijádrovým procesorem Samsung Exynos 9810, který je taktovaný až na 2,9 GHz. Američtí a čínští zákazníci si potom patrně budou moct pořídit verzi s procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Z předchozích generací telefonu víme, že vlastnosti obou variant bývají víceméně srovnatelné. Galaxy S9 by si mělo vystačit se 4GB RAM, v případě Galaxy S9+ potom očekáváme 6GB RAM. Rozdíly bychom měli najít i ve velikosti interního úložiště. Menší model by měl využívat 64 GB a větší potom dvojnásobek.
 
Fotoaparát. Zatímco Galaxy S8 a S8+ měly shodné zadní fotoaparáty, u nových modelů nejspíš Samsung zvolí změnu. Menší Galaxy S9 by měl dostat do vínku 12MPx snímač s technologií Dual Pixel, zatímco Galaxy S9+ se nejspíš bude moci pochlubit hned dvěma 12MPx snímači. Velmi nezvyklou funkcí u smartphonů bude údajně variabilní clona, která umožní měnit světelnost mezi f/1.5 a f/2.4 v závislosti na prostředí. Další vychytávkou by měla být funkce super slow-mo, která umožní pořizovat zpomalená videa s velmi vysokou snímkovací frekvencí. Na přední straně potom očekáváme 8MPx selfie fotoaparát s f/1.7 a autofokusem.
 
Baterie, zabezpečení, zvuk a software. Dalším rozdílem mezi Galaxy S9 a Galaxy S9+ bude podle očekávání kapacita baterie - 3 000 mAh u menšího modelu, respektive 3 500 mAh u většího. Telefony nabídnou dvě technologie zabezpečení prostřednictvím biometriky. Kromě čtečky otisků prstů by se mělo jednat o skener oční duhovky. Samozřejmostí bude port USB Type-C a i přes předchozí nejasnosti to vypadá, že vlajkové lodi od Samsungu zatím nepřijdou o 3,5mm audio jack. V základním balení bychom měli najít bezdrátová sluchátka od AKG, stejná společnost potom údajně pomůže vyladit stereo reproduktory ve smartphonech. Můžeme si být jisti, že operačním systémem se stane Android Oreo s nadstavbou Samsung Experience 9.0 a hlasovým asistentem Bixby, který by se při této příležitosti mohl dočkat dalších vychytávek.
reklama