Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 Active bude odolnou vlajkovou lodí

5.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung podle dostupných informací opět připravuje „outdoorovou“ variantu své vlajkové lodi Galaxy S8. Mnoho detailů nemáme k dispozici, ale pravděpodobně si tuto novinku na českém trhu nepořídíme, měla by totiž být exkluzivně dostupná u operátora AT&T.
Samsungy Galaxy S8 i Galaxy S8+ sice disponují certifikací IP68, která potvrzuje odolnost proti vodě a prachu, ale jinak se jedná o poměrně křehké přístroje. I v letošním roce však jihokorejský výrobce patrně připravuje robustnější variantu, která by měla nést název Galaxy S8 Active. O tomto modelu se začalo poprvé spekulovat v polovině dubna a nyní přichází první důkazy jeho existence. Telefon byl zachycen na některých internetových stránkách a dokonce se v krátkosti objevil v seznamu podporovaných zařízení od Netflixu. Přístroj vystupuje pod kódovým označením SM-G892A, dříve se o něm hovořilo také pod interním označením „Cruiser“.
Samsung Galaxy S7 Active


Samsung Galaxy S8 Active jistě nabídne odolnější konstrukci než běžná verze Galaxy S8. Není ovšem jasné, jak toho výrobce dosáhne, neboť kombinace zahnutého displeje a tenkých rámečků zrovna odolnosti nepřispívá. Není tedy vyloučeno, že tato odolná verze bude mít klasický rovný displej a fyzická tlačítka pod ním. Zapomenout také můžeme na kovové tělo, místo něj bychom měli očekávat spíše použití plastu. Galaxy S8 Active velmi pravděpodobně přibere, ať už mluvíme o tloušťce či hmotnosti. Podobně jako loňský model Galaxy S7 Active bude nejspíš splňovat armádní standardy odolnosti MIL-STD-810G.

„Vařit z vody“ musíme také v případě výbavy, neboť dosud uniklá data nám žádné parametry neprozradila, snad jen s výjimkou operačního systému, kterým je podle očekávání Android 7.0 Nougat. Připomeňme, že loňský Galaxy S7 Active nabízel téměř shodnou výbavu jako běžné Galaxy S7, jen měl tyto komponenty zabalené v robustnějším těle. Pokud by Samsung tento postup využil i u nástupce, byl by Galaxy S8 Active vybaven displejem s Quad HD rozlišením, procesorem Exynos 8895 Octa nebo Qualcomm Snapdragon 835, 4GB RAM a 12MPx hlavním fotoaparátem. Kapacita baterie by mohla být vyšší, možná opět 4 000 mAh.

Na závěr však jedna nepříliš pozitivní zpráva. Odolná verze Galaxy S8 bude nejspíš exkluzivně dostupná jen u amerického operátora AT&T, na evropských trzích ji tedy pravděpodobně neseženete.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama