Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S7 mini: kompaktní rozměry a špičková výbava?

15.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung nejspíš plánuje návrat zmenšených verzí svých vlajkových lodí. Po roční přestávce bychom se měli dočkat modelu Galaxy S7 mini, který údajně nabídne kombinaci 4,6“ displeje a procesoru Snapdragon 820 nebo Exynos 8890.
Samsung představuje zmenšené verze svých vlajkových lodí už od Galaxy S3, jen minulý rok jihokorejský výrobce vynechal – žádného Galaxy S6 mini jsme se nedočkali, ačkoliv několik zdrojů potvrzovalo, že takový smartphone existoval. K jeho oficiálnímu představení sice nakonec nedošlo, Samsung si totiž možná připravoval půdu pro Galaxy S7 mini, o kterém se začátkem tohoto týdne zmínil jeden taiwanský web.

Kritizovanou vlastností zmenšenin top modelů od Samsungu byl poměr ceny a výkonu. Smartphony totiž víceméně těžily z názvu svého většího sourozence, svou výbavou spadaly do střední třídy, ale cena byla poměrně vysoká. Před pár lety Sony se svými modely Xperia Compact ukázalo, že to jde i jinak – nabídnout poměrně malý smartphone, ale s výbavou, která se prakticky neliší od velkých vlajkových lodí.
Samsung Galaxy S5 mini představený v červnu 2014


Stejnou cestou se teď nejspíš vydá i jihokorejský výrobce, jeho Galaxy S7 mini by totiž mohlo mít podobnou výbavu jako původní Galaxy S7, ale v kompaktnějším těle. Konkrétně se hovoří použití 4,6“ displeje s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD) v kombinaci se stejnými procesory, jaké byly použity v nedávno představené vlajkové lodi – v úvahu tedy přichází Qualcomm Snapdragon 820 a Samsung Exynos 8890.

K další předpokládané výbavě patří 3GB RAM (Galaxy S7 má 4 GB) a 12MPx zadní fotoaparát, který by podle spekulace měl mít dokonce trojnásobný optický zoom, i když to už se dostáváme k ne tak jednoduše uvěřitelným specifikacím. Galaxy S7 mini bude s největší pravděpodobností vybaveno operačním systémem Android 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou TouchWiz. Zařízení by mělo mít tloušťku 9,9 mm.

Zatím není jasné, kdy Samsung hodlá svou smartphonovou novinku oficiálně představit, stát by se tak ale mohlo letos na jaře nebo v létě. S kompaktním, ale dobře vybaveným telefonem nejspíš v nejbližší době přijde i Apple, jehož iPhone SE bude odhalen už 21. března.

Zdroj: PhoneArena.com
reklama