Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S20 má mít ve standardu 12 GB RAM

13.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Moderní smartphony s Androidem mají dnes mnohdy opravdu velké množství operační paměti RAM. V případě Samsungu Galaxy S20 má jít dokonce o 12 GB RAM v základu a možná se dočkáme i verzí s 16 GB.
Výrobci telefonů s operačním systémem Android poslední dobou vybavují telefony opravdu velkým množstvím operační paměti RAM, někdy překračují i kapacity běžných počítačů. Zatímco Galaxy S10 měl ve standardu 8 GB (S10e pak 6 GB), všechny verze Galaxy S20 by měly mít alespoň 12 GB RAM a hovoří se o tom, že by se mohly objevit i 16GB varianty. Použity budou čipy LPDDR5, které slibují o 30 % vyšší rychlosti a o 30 % lepší efektivitu. Rychlost by měla vzrůst ze 34 GB/s na 44 GB/s, některé zdroje ale hovoří o nárůstu rychlosti až o 50 %.
 
Samsung logo
 
Podle země zde bude procesor Qualcomm Snapdragon 865 nebo Samsung Exynos 990. V druhém případě budou k dispozici 4G i 5G verze (na výběr u S20 a S20+, vždy pak u S20 Ultra), varianty se Snapdragonem by měly mít 5G vždy. Galaxy S20 má mít 6,2” displej, 12MPx základní fotoaparát, širokoúhlý modul i 2x teleobjektiv. Galaxy S20+ má přijít s větším 6,7” displejem a výše uvedené fotoaparáty mají být doplněny ještě o modul pro focení makra.
 
Úplně jinak to má vypadat u Galaxy S20 Ultra, alespoň co tvrdí úniky. Základní fotoaparát má mít 108MPx rozlišení, dále tu bude širokoúhlý modul a teleobjektiv nabídne 5x přiblížení místo 2x. Také tu máme najít hloubkovou kamerku ToF (Time of Flight). Všechny tři telefony mají mít displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz. Nové telefony budou představeny 11. února.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama