www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli

Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
, , aktualita
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung nyní musí řešit vážný bezpečnostní problém. Její telefony Samsung Galaxy S10 je totiž za určitých podmínek možné odemknout jakýmkoli prstem a dostat se tak do nich může kdokoli. Neplatí to však o všech telefonech, ale jen o těch, které používají levná ochranná skla. Ta někdy mohou vytvářet problematické podmínky pro čtečku, která vyhodnotí jako správný otisk i ten, kdy uživatel využil jiného prstu, než pro který byla registrována.
 
Samsung Galaxy S10
 
Přišla na to Lisa Neilson, která si registrovala svůj pravý palec. Telefon vybavila levným ochranným sklem z eBay za 2,70 libry a zjistila, že se do telefonu dostane i levým palcem. Ten však nebyl registrován pro odemykání telefonu, což bylo divné. Požádala tak manžela, ať to zkusí a i jeho palce byly schopny odemknout telefon. Ochranné sklo a následný problém s nesprávným odemykáním byli schopni replikovat i na dalším telefonu jednoho z příbuzných. Samsung nyní pracuje na softwarové opravě a zatím se tak radí nepoužívat levná ochranná skla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala