www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli

Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
, , aktualita
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung nyní musí řešit vážný bezpečnostní problém. Její telefony Samsung Galaxy S10 je totiž za určitých podmínek možné odemknout jakýmkoli prstem a dostat se tak do nich může kdokoli. Neplatí to však o všech telefonech, ale jen o těch, které používají levná ochranná skla. Ta někdy mohou vytvářet problematické podmínky pro čtečku, která vyhodnotí jako správný otisk i ten, kdy uživatel využil jiného prstu, než pro který byla registrována.
 
Samsung Galaxy S10
 
Přišla na to Lisa Neilson, která si registrovala svůj pravý palec. Telefon vybavila levným ochranným sklem z eBay za 2,70 libry a zjistila, že se do telefonu dostane i levým palcem. Ten však nebyl registrován pro odemykání telefonu, což bylo divné. Požádala tak manžela, ať to zkusí a i jeho palce byly schopny odemknout telefon. Ochranné sklo a následný problém s nesprávným odemykáním byli schopni replikovat i na dalším telefonu jednoho z příbuzných. Samsung nyní pracuje na softwarové opravě a zatím se tak radí nepoužívat levná ochranná skla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala