Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Note 9 odtajněn krátce před premiérou

7.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čekáte na představení Galaxy Note 9? Už nemusíte, většina detailů o dlouho očekávaném smartphonu byla odhalena už nyní. Kromě informací o výbavě unikly také produktové obrázky nového modelu.
Samsung Galaxy Note 9 je jedním z nejočekávanějších smartphonů druhé poloviny letošního roku. Jihokorejskému výrobci se ovšem nedařilo příliš držet novinku v tajnosti, i proto jsme se dozvěděli řadu detailů v předstihu. Vzhledem k tomu, že telefon bude oficiálně představen už ve čtvrtek 9. srpna, je ideální čas si shrnout všechny dosavadní uniklé informace a přidat k nim ty nejnovější.
 
 

Samsung Galaxy Note 9: všechny uniklé informace

 
 
Design. Po designové stránce nečekejte žádnou revoluci ve srovnání s Galaxy Note 8, ale spíše umírněnou evoluci. Oblé tělo bude mít opět konstrukci ze skla a kovu, na zadní straně potom zaujme modul fotoaparátu s upraveným vzhledem a především přesunutá čtečka otisků prstů – nově by se senzor měl nacházet standardně pod fotoaparátem, nikoliv vedle něj. Nabídka barev bude patrně zpočátku zahrnovat varianty Midnight Black (černá), Ocean Blue (modrá) a Metallic Copper (měděná), později se rozšíří. Fyzické rozměry zůstaly téměř stejné jako u loňského modelu, tloušťka ovšem vzroste na 8,8 mm a hmotnost na 201 g.
 
Displej. Galaxy Note 9 údajně vsadí na nový 6,4" Super AMOLED displej od Samsungu, který se chlubí rozlišením 2960 x 1440 pixelů. I tentokrát se jedná o zakřivený panel. Největší zajímavostí v tomto ohledu bude upravený dotykový stylus S Pen, vůbec poprvé s podporou Bluetooth. Tlačítko v horní části by mělo být možné využít jako dálkový ovladač k posouvání fotografií, snímků prezentace nebo dokonce spouštění aplikací.
 
 
Výkon. V mezinárodní variantě smartphonu použije Samsung svůj vlastní procesor Exynos 9810 s taktem až 2,7 GHz, který by měl být doplněn o 6GB RAM a 128GB vnitřní úložiště (k dispozici snad bude také model s 512GB úložištěm). Americká varianta potom dostane do vínku Qualcomm Snapdragon 845.
 
Fotoaparát. Galaxy Note 9 bude údajně využívat stejný modul duálního fotoaparátu jako Galaxy S9 Plus, to znamená dvojici 12MPx snímačů. První z nich by měl mít variabilní clonu (f/1.5 až f/2.4), která umožní kontrolovat množství světla. Kromě toho, že dojde k vyladění snímačů, očekáváme hlavně výrazně vylepšený software. Umělá inteligence údajně rozpozná ideální nastavení pro konkrétní scénu a po pořízení snímků vás telefon upozorní na případné nedokonalosti, Přední fotoaparát údajně dostane rozlišení 8 MPx.
 
 
Další výbava. Po řadě kritiky by měl Samsung navýšit kapacitu baterie, a to rovnou na 4 000 mAh. Vylepšený režim DeX, který umožňuje po připojení monitoru a klávesnice využít telefon jako stolní počítač, údajně nevyžaduje speciální dok. Uživateli by tedy měl stačit kabel HDMI.
 
Cena a dostupnost. Samsung Galaxy Note 9 by se měl prodávat za cenu okolo 1 000 eur (25 600 Kč), v základním balení potom uživatelé najdou bezdrátová sluchátka AKG Y50BT. Telefon bude představen 9. srpna a na první trhy by se měl dostat 24. srpna.


reklama