Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Note 8 pár dnů před premiérou: shrnutí známých informací

20.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Kdy bude představen Samsung Galaxy Note 8? Jak bude tato dlouho očekávaná novinka vypadat? A hlavně jakou nabídne výbavu? Shrnutí všech známých informací o Galaxy Note 8 vám přinášíme v našem článku.
Samsung Galaxy Note 8 je bezpochyby jedním z nejnapjatěji očekávaných smartphonů současnosti. I proto není týden, kdy by se na internetu neobjevilo o tomto modelu něco nového. Pokud tyto dílky skládačky sestavíme, dostaneme poměrně obsáhlý a přesný obraz novinky z řady Galaxy Note. K oficiálnímu představení dojde na akci Unpacked, která se uskuteční v New Yorku už ve středu 23. srpna 2017, a to v 17:00 našeho času. I tentokrát bude možné celou událost sledovat živě odkudkoliv ze světa prostřednictvím oficiálního živého streamu.


Design zbavený tajemství

 
Galaxy Note 8 už unikl na mnoha fotografiích i renderech, jeho vzhled tedy není žádným tajemstvím. Telefon by měl mít na přední straně ještě tenčí rámečky než Galaxy S8 a S8+, zadní strana pokrytá sklem potom bude nejspíš ukrývat horizontálně orientovaný modul duálního fotoaparátu. Napravo od něj bychom potom měli najít čtečku otisků prstů. Celý telefon by měl mít rozměry 162,5 x 74,6 x 8.5 mm a voděodolné tělo splňující certifikaci IP68. Níže si můžete novinku prohlédnout na obrázcích z různých zdrojů:
 
 
 
 
 
 
 

Výbava bez kompromisů

 
Displej. Samsung Galaxy Note 8 by měl využívat 6,3" AMOLED displej s rozlišením 2960 x 1440 pixelů (Quad HD+), poměrem stran 18:9 a mírně zahnutými bočními okraji. Výrobce opět využil obchodní značení Infinity Display, které značí minimální rámečky.
 
Procesor. Novinka bude nejspíš využívat stejné procesory jako „es osmičky“, to znamená Exynos 8895 u mezinárodní varianty, respektive Snapdragon 835 v případě verze pro USA. Ve hře však zůstává také spekulace o vylepšeném Snapdragonu 836. Galaxy Note 8 se údajně stane jedním z prvních Samsungů, který bude vybaven 6GB RAM. V případě interního úložiště by mohlo být na výběr ze 128 a 256 GB, přičemž druhá jmenovaná varianta bude nejspíš dostupná jen na vybraných trzích.
 
Fotoaparát. Jednou z hlavních novinek Galaxy Note 8 bude údajně duální zadní fotoaparát. Podle posledních spekulací bude kombinovat 12MPx snímač Dual Pixel a 13MPx s teleobjektivem. Oba by měly nabídnout optickou stabilizaci obrazu a k dispozici patrně bude také 2x optický zoom. Přední fotoaparát si údajně vystačí s 8 MPx.
 
Další výbava. Galaxy Note 8 se s největší pravděpodobností bude spoléhat na baterii o kapacitě 3 300 mAh, která by měla podporovat rychlé i bezdrátové nabíjení. Telefon bude nejspíš představen s Androidem 7.1.1 Nougat, přičemž aktualizace na Android O by měla přijít později. Nesmíme zapomenout ani na dotykový stylus S Pen, který je typickým znakem všech modelů Galaxy Note. Očekávána je rovněž kompatibilita s dockem Samsung DeX, který umožní využít smartphone jako počítač s desktopovým rozhraním.
 
 

Cena jako z jiné galaxie?

 
Samsung Galaxy Note 8 se nejspíš začne na prvních trzích prodávat 15. září. Cena prozatím nebyla zveřejněna, ale pokud vezmeme v potaz, že Galaxy S8+ se prodává za 25 000 Kč, cena novinky by se mohla vyšplhat až k 30 tisícům.


reklama