Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Note 7 se na některých trzích zpozdí

12.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
O nový phablet Galaxy Note 7 je nejspíš větší zájem, než předpokládal samotný výrobce. A tak už se začaly objevovat první trhy, kde bude zpožděno uvedení telefonu do prodeje. Česko mezi nimi zatím není, ale jiné evropské trhy ano.
O Samsung Galaxy Note 7 je podle dostupných informací velký zájem. V domovské Jižní Koreji si novinku za první dva dny předobjednalo 200 tisíc zákazníků, což je zatím nejvíce ze všech smartphonů od Samsungu. Ve srovnání s Galaxy S7 jde dokonce o dvojnásobný počet předobjednávek. A zájem je nejspíš i na ostatních trzích, i když už pro ně nemáme k dispozici konkrétní čísla. Kanadské zastoupení Samsungu se nechalo slyšet, že zájem o předobjednání Galaxy Note 7 je větší, než společnost předpokládala.

Velký zájem o nový phablet má ovšem pro zákazníky i stinné stránky – na některých trzích kvůli tomu dojde k posunutí termínu zahájení prodeje. Zpoždění se dotkne například Nizozemska, kde se měl nový Note začít prodávat (stejně jako v jiných evropských zemích) 2. září. Jenže Samsung nestíhá vyrábět, proto si budou muset zájemci počkat o týden déle, tedy do 9. září. Ještě o týden déle si počkají zákazníci z východní Evropy, kde měl být prodej zahájen rovněž 2. září. Jenže v Rusku došlo k posunutí termínu na 16. září, na Ukrajině potom dokonce o další dva týdny na 30. září. Z mimoevropských trhů dojde ke zdržení v Malajsii, kde zatím ani nebylo stanoven náhradní termín, mluví se jen přibližně o měsíci září.

V tuto chvíli nemáme informaci o tom, že by bylo plánováno zdržení dodávek pro český trh. Počítat bychom tedy nadále měli se zahájením prodeje 2: září, i když případné zpoždění nemůžeme zcela vyloučit, český trh přece jen z globálního hlediska nepatří k nejvýznamnějším. V každém případě už Samsung Galaxy Note 7 zařadilo do své nabídky několik tuzemských internetových obchodů, kteří jej v rámci předobjednávek nabízejí za cenu 23 790 Kč včetně DPH: Nabízena je černá, stříbrná i modrá barva.

Zdroj: Gsmarena.com, Heureka.cz
reklama