Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Note 7 bude možná dostupný jen se zahnutým displejem

22.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Podle nejnovějších spekulací nabídne Samsung u svého očekávaného phabletu už pouze jednu variantu, a to s na obou stranách zahnutým displejem. Zájemci, kteří by rádi verzi s klasickým rovným displejem, tedy možná budou mít smůlu.
Jihokorejský zdroj přišel tento týden s informací, že Galaxy Note 7 údajně přijde pouze v jedné displejové variantě. Mělo by se jednat o model s displejem zahnutým po obou stranách, který očekáváme pod názvem Galaxy Note 7 Edge. Na rozdíl od minulých generací by ovem měla chybět klasická verze bez zahnutého displeje. Nasvědčoval by tomu i uniklý seznam čísel modelových variant, kde byl pouze jeden evropský model, a to právě ten se zahnutým displejem.

Připomeňme, že Samsung má v současné době na kontě čtyři smartphony se zahnutým displejem: Note edge, S6 edge, S6 edge+ a nejnovější S7 edge. Vždy ovšem zákazníci měli na výběr, zda se rozhodnou pro variantu klasickou nebo s přídomkem Edge. Jenže tentokrát by možnost výběru chyběla, přitom ne každý má zájem o telefon se zahnutým displejem. Podle mnohých uživatelů vývojáři stejně tuto vlastnost příliš nevyužívají, proto má spíše efektní než praktickou funkci, navíc údajně zhoršuje ergonomii při držení přístroje v ruce.
Samsung Galaxy S6 Edge+


Ať už to bude s nabízenými verzemi jakkoliv, podle dřívějších informací se nový phablet opravdu jmenovat Galaxy Note 7. Samsung tedy přeskočí šestou generaci, aby dorovnal číslovku s vlajkovou řadou Galaxy S. Už příští měsíc by mělo dojít k zahájení masové výroby, začátkem srpna by potom mohlo dojít k oficiálnímu představení této dlouho očekávané novinky. Nakonec si zrekapitulujme, co se čeká od výbavy Galaxy Note 7.

Onen několikrát zmiňovaný displej by měl být 5,8“ Super AMOLED panel s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD). Dále očekáváme procesor Qualcomm Snapdragon 823, vylepšenou variantu Snapdragonu 820, která by měla být doplněna o 6GB LPDDR4 RAM a až 128GB interní úložiště. Chybět nejspíš nebude ani 12MPx zadní fotoaparát známý z Galaxy S7, baterie o kapacitě 4000 mAh, čtečka otisk prstů a snímač oční duhovky jako novou možnost zabezpečení smartphonu. Někdy se spekuluje také o zvýšené odolnosti proti vodě a prachu, i když není jasné, jak by výrobce vyřešil otvor pro dotykové pero S Pen.

Zdroj: Sammobile.com
reklama