Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Note 6 by se mohl dostat do Evropy

2.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Pro fanoušky Samsungu zklamané z toho, že na evropských trzích není nabízen loňský phablet Galaxy Note 5 máme dobrou zprávu. Jeho nástupce by se k nám totiž mohl dostat, alespoň tomu nasvědčují uniklá modelová označení.
Už při představování Galaxy Note 5 se Samsung nechal slyšet, že nový model je určen pro asijské a severoamerické trhy, zatímco do Evropy se nedostane. Dlouho sice žila naděje na změnu, několik zdrojů totiž tvrdilo, že začátkem roku 2016 se telefon dostane i na starý kontinent, tyto spekulace se ovšem nepotvrdily. Jihokorejský výrobce se k tomu kroku rozhodl snad proto, aby zde podpořil prodej svých ostatních high-endových modelů, především Galaxy S6 Edge+.

Po nedávné premiéře Galaxy S7 se pomalu začíná blížit i představení šesté generace Galaxy Note, ke kterému s největší pravděpodobností dojde v srpnu, celkem logicky se tedy naskýtá otázka, zda se alespoň tento připravovaný smartphone dostane na evropské trhy. První indicii nám poskytl známý web Sammobile, který na svém twitterovém účtu zveřejnil kromě kódového názvu Galaxy Note 6, který by měl činit Grace, také seznam jednotlivých modelů: SM-N930A, SM-N930T, SM-N930U, SM-N930L, SM-N930K, SM-N930S, SM-N930I, SM-N930H, SM-N930F a SM-N9300.

Ze zveřejněného seznamu je pro nás nejpodstatnější předposlední model, tedy SM-N930F. Písmenko „F“ v názvu totiž obvykle znamená, že je telefon určen pro evropský trh – stačí se podívat na Galaxy Note 4 (SM-N910F), Galaxy S6 (SM-G920F), Galaxy S6 Edge (SM-G925F), Galaxy S7 (SM-G930F) či Galaxy S7 Edge (SM-G935F). Jelikož se ovšem jedná o oficiálně nepotvrzené informace a do představení přístroje zbývá několik měsíců, nemůžeme zatím nic prohlásit definitivně.

Poslední detaily o údajné výbavě Samsungu Galaxy Note 6 pocházejí z února, kdy čínský zdroj hovořil o 5.8" displeji typu Slim RGB AMOLED s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů, 6GB RAM, až 128GB interním úložišti a 12MPx zadním fotoaparátu s pokročilou optickou stabilizací obrazu. K dispozici by měly být dvě procesorové varianty, v jedné nejspíš Samsung použije svůj vlastní čipset Exynos, druhá pak pravděpodobně nabídne Qualcomm Snapdragon.

Zdroj: Androidworld.it
reklama