Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy J7+ je levnější telefon s duálním fotoaparátem

2.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung připravil další smartphone s duálím zadním fotoaparátem, který dostal mnohem příznivější cenovku než Galaxy Note 8. Má to ovšem jeden háček, model Galaxy J7+ je nejspíš určen jen pro asijské trhy.
I když se dříve spekulovalo o různých telefonech od Samsungu s duálním zadním fotoaparátem, prvenství nakonec jihokorejský výrobce nechal pro nový Galaxy Note 8. Netrvalo ovšem dlouho a byl představen další model s touto vychytávkou – Galaxy J7+, který se v tichosti objevil na oficiálních stránkách thajského zastoupení Samsungu. Jedná se o zástupce střední, nebo chcete-li vyšší střední třídy, který je odvozen od již prodávaného telefonu Galaxy J7 (2017). Narozdíl od něj se ovšem novinka dost možná nedostane na český trh, zatím totiž vše nasvědčuje spíše tomu, že je „plusko“ určeno pro zákazníky z Thajska a dalších asijských zemí.
 
 
Nic ovšem nebrání tomu, abychom si smartphone alespoň ve stručnosti představili. Zařízení se chlubí kovovým tělem v několika barevných variantách. Přední straně dominuje 5,5" Super AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Pod kapotou překvapí použití osmijádrového procesoru MediaTek Helio P20, neboť Samsung dosud používal především čipy Snapdragon a Exynos. Helio P20 nabízí poměrně solidní výkon, a to především v kombinaci se 4GB RAM. Pro uživatelská data je potom připraveno 32 GB s možností rozšíření pomocí micro SD karty.
 
A už se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu, co Galaxy J7+ nabízí, tedy k duálnímu zadnímu fotoaparátu. Výrobce se rozhodl pro kombinaci 13MPx a 5MPx snímače, přičemž druhý jmenovaný zaznamenává dodatečné informace a umožňuje tak vytvářet například obrázky s působivým efektem rozmazaného pozadí. Možnosti duální konfigurace tedy nejsou zdaleka tak rozsáhlé jako u Galaxy Note 8, ale to snad u telefonu střední třídy nikdo nečekal. Stydět se novinka nemusí ani za přední 16MPx fotoaparát na selfie.
 
Zatímco ve většině parametrů přináší Galaxy J7+ znatelná vylepšení oproti Galaxy J7 (2017), rozdílem je kapacita baterie, která u novho modelu dosahuje jen 3 000 mAh. Více místa si nejspíš vyžádal modul fotoaparátu, neboť fyzické rozměry telefonů jsou velmi podobné. Ani tentokrát nechybí čtečka otisků prstů integrovaná do domovského tlačítka pod displejem. Samsung Galaxy J7+ se začne na thajském trhu prodávat ve druhé polovině září za 12 900 bahtů, v přepočtu 8 500 Kč bez DPH.
 


reklama