Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy J3 (2017) nabídne vyspělejší design a více výkonu

23.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung připravuje nástupce oblíbeného modelu Galaxy J3 (2016). Uvnitř je očekáváno použití výkonnějšího procesoru, více RAM či aktuálnější verze Androidu. Zvenku má být použit mnohem elegantnější design, změnou projde především zadní strana.
Samsung Galaxy J3 (2016) je na českém trhu více než půl roku, což ještě není dost dlouhá doba na obměnu. Přesto už jihokorejský výrobce pracuje na nástupci, který má být představen v blízké době. Zatímco přední strana telefonu se příliš nezměnila, zadní dostala nový povrch. Z dostupných obrázků není jasně patrné, zda se bude jednat o kov či plast, ale pravděpodobnější je druhá varianta už jen z toho důvodu, že nejsou viditelné krytky antény. Z kovu tedy nejspíš opět budou jen boky, stejně jako u aktuálního modelu.

Samsung Galaxy J3 (2017) má být vyráběn ve dvou variantách, které se od sebe liší rozlišením 5“ AMOLED displeje. Na některé trhy nejspíš smartphone zamíří s HD panelem (1280 x 720 pixelů), na jiné zase s Full HD (1920 x 1080 pixelů). V obou případech bude údajně pixely dávat do pohybu čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 430 na frekvenci 1,4 GHz. Zde ovšem připomeňme, že současné Galaxy J3 (2016) je v Čechách nabízeno s procesorem Spreadtrum SC9830, jinde je ovšem stejný model k dostání s Exynosem 3475 Quad. Není tedy vyloučeno, že i nástupce bude na různých trzích dostupný s různými procesory.

Dále je očekávána přítomnost 2GB RAM a minimálně 8GB interního úložiště, které má být rozšiřitelné pomocí micro SD karty. V případě fotoaparátu nejspíš nedojde k žádné výraznější změně, měli bychom tedy najít 8MPx snímač vzadu (doplněný o LED blesk) a 5MPx vpředu. Stejná nejspíš zůstane také kapacita baterie, která u aktuálního modelu činí 2 600 mAh. Samozřejmostí bude podpora LTE (4G) a nejspíš se opět dočkáme také Dual SIM varianty. Operačním systémem má být novější Android 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou TouchWiz.

Samsung Galaxy J3 (2017) bude nejspíš opět představen nejprve na asijských trzích a do Evropy se dostane až v prvním čtvrtletí příštího roku. Jeho předchůdce se na český trh dostal s cenovkou 5 000 Kč a postupně zlevnil o více než tisícovku. Podobná cena je očekáváná také u nové verze Galaxy J3.

Zdroj: Phonearena.com
reklama