Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy J2 Core s 1 GB RAM a Androidem Go

27.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Google má okleštěnou verzi operačního systému Android Go, která má nižší hardwarové nároky než běžný Android. Proto si Samsung mohl dovolit představit levný telefon Galaxy J2 Core, který má pouhý 1 GB RAM. Novinka bude mít 5" LCD displej.
V nabídce společnosti Samsung pro některé trhy, zejména jako jsou Indie nebo Malajsie, se objevuje nový velmi levný smartphone Galaxy J2 Core. Ten využívá operačního systému Android Go, který je okleštěnou verzí Androidu 8.1 Oreo tak, aby mohl běžet i na slabším hardwaru. Novinka tak využije čtyřjádrového 14nm procesoru Samsung Exynos 7570 a k tomu bude vybavena pouhým 1 GB RAM. Ani s vnitřním úložištěm to nebude nijak lepší, najdete zde jen 8GB paměť.
 
Samsung Galaxy J2 Core
 
Pokud jde o displej, půjde o klasické TFT LCD s 5,0" úhlopříčkou, jehož rozlišení se zastavilo na hodnotě 960×540 pixelů. Ani další výbava nebude překypovat nějak zázračnými specifikacemi. Vzadu se našlo místo pro 8MPx fotoaparát se světelností F2,2 a podporou Full HD videa 1080p30, vepředu je pak selfie kamerka s 5 megapixely a rovněž světelností F2,2.
 
Pokud jde o konektivitu, nezapomnělo se na Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2, je zde také GPS modul. Kapacita baterie dosahuje na dnešní dobu už podprůměrnou hodnotu 2600 mAh, měla by však vydržet na celodenní provoz. Rozměry telefonu činí 143,4×72,1×8,9 mm a hmotnost se dostala na hodnotu 154 gramů. Telefon podporuje dvě SIM karty. Jeho cena zatím není známá, ale výkonnější varianta Galaxy J2 se prodává za méně než $100, takže cena bude patrně rovněž pod touto hranicí.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama