Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy F má mít obrovskou baterii i marži pro výrobce

15.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Analytici ze společnosti CGS-CIMP Group se rozhovořili o budoucnosti skládacích telefonů i o připravovaném Samsung Galaxy F, který by měl celý trh s takovými telefony nastartovat. Předpokládá se např. obří baterie.
Společnosti CGS-CIMP Group vydala svou studii ohledně trhu s ohebnými telefony. Ta tvrdí, že už v příštím roce by mohlo být prodáno okolo 4 milionů takových telefonů v roce 2022 by to mělo být až 39 milionů. Ve velkém s tím začne Samsung a Huawei, přidají se postupně také LG, Oppo, Xiaomi, Vivo, Motorola, Microsoft a jako jeden z posledních by to měl být Apple (druhá polovina roku 2020). Skládací telefony by v roce 2022 měly tvořit sice jen 2,5 % trhu co do počtu zařízení, ale díky jejich velmi vysoké ceně by mělo jít finančně o 9,2 %.
 
Samsung Galaxy F
 
U Samsungu Galaxy F hovoří společnost o ceně $1800, což opravdu není málo, nicméně během tří let by měla průměrná cena takových telefonů klesnout někam k $1300. CGS-CIMP Group také hovořila o marži. Výrobní náklady na Galaxy F by měly činit zhruba $637, přičemž při ceně $1800 by tak šlo o 65% "zisk". Každopádně je nutno počítat s tím, že výsledná cena bude do značné míry tvořena i velmi nákladným vývojem a marketingem, takže to rozhodně není tak, že by Samsung několikanásobně přestřelil celkové náklady.
 
Analytici dále říkají, že obě dvě části skládacího telefonu Samsungu budou mít akumulátor, takže celková kapacita se vyšplhá až někam k 5000 až 6000 mAh. Vzadu by měla být dvojice 12MPx fotoaparátů a vepředu pak 8MPx kamerka. Pokud jde o procesor, u americké verze se předpokládá Snapdragon 8150, v dalších zemích pak vlastní Samsung Exynos 9820. Dále by zde mělo být 8 GB RAM a 128GB úložiště. Tak uvidíme, co vše bude na těchto předpokladech pravdy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama