Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy A70 má 4500mAh baterii a 32MPx fotoaparáty

26.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Samsung představil nový telefon do vyššího mainstreamu, model Galaxy A70. Ten se rozhodně nenechává zahanbit. Má 3 fotoaparáty vzadu včetně 32MPx varianty, čtečku otisků prstů v displeji i obří 4500mAh akumulátor.
Společnost Samsung představila nový telefon Galaxy A70, který zamíří do vyššího mainstreamu. Rozhodně totiž nepůjde o žádné ořezávátko, ale nabídne vcelku solidní technologie. Zásadní je zde obří 6,7" Super AMOLED Infinity-U displej s rozlišením 1080×2400 pixelů a poměrem stran 20:9. Ten je navíc vybaven i čtečkou otisků prstů. Samsung při výrobě telefonu použil materiál nazvaný 3D Glasstic, což je speciální plast, jenž ale působí jako dojmem skla.
 
Samsung Galaxy A70
 
Použit je 8jádrový procesor, který má dvě výkonná jádra (podle všeho s frekvencí 2,0 GHz) a šest pomalejších jader (patrně 1,7 GHz). Telefon může být vybaven bohatým množstvím paměti RAM, ta totiž může mít kapacitu 6 GB nebo dokonce 8 GB. Nešetřilo se ani na vnitřním úložišti, které nabídne velmi pěkných 128 GB a navíc jej jde rozšířit i pomocí microSD karty (až do kapacity 512 GB).
 
Samsung Galaxy A70
 
Galaxy A70 potěší i bohatou nabídkou fotoaparátů. Vzadu jsou hned tři, ten základní nabídne velmi vysoké rozlišení 32 megapixelů a pěknou světelnost F1,7. Doplněn je širokoúhlejším modulem s 8 megapixely (světelnost F2,2, úhel záběru 123°), tady by ale mnozí asi raději viděli teleobjektiv. Třetím fotoaparátem je tu totiž 5MPx F2,2 hloubková kamerka, která slouží k vytváření fotografií s rozmazaným pozadím. Přední fotoaparát také nabídne neuvěřitelných 32 MPx (k čemu?) a světelnost F2,0.
 
Samsung Galaxy A70
 
Samsung zde ponechal 3,5mm jack a dostalo se i na moderní USB-C port, který podporuje až 25W nabíjení. To bude potřeba, neboť akumulátor má opravdu dost vysokou kapacitu 4500 mAh a rychlé nabíjení přijde velmi vhod. Operačním systémem je tu Android 9 a využilo se také uživatelské rozhraní Samsung One UI. V prodeji bude černá, modrá, bílá a korálová barva. Rozměry nového telefonu činí 164,3×76,7×7,9 mm.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama