www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Samsung Exynos W920: 5nm EUV technologie a LTE pro wearables

Samsung Exynos W920: 5nm EUV technologie a LTE pro wearables
, , aktualita
Samsung uvedl novou generaci mobilního procesoru pro wearables, Exynos W920. Ten se může pochlubit výrobou pomocí 5nm EUV procesu, chybět nebude ani LTE modem a slíben je i mnohem vyšší výkon.
K oblíbeným
reklama
Wearables od Samsungu (a možná později i jiných značek) budou moci využít nového mobilního procesoru Samsung Exynos W920, který je určen výhradně pro nositelnou elektroniku. Slibuje vyšší výkon i nízkou spotřebu. Ta má být dána výrobou pokročilým 5nm EUV procesem. Pokud jde o výkon, máme zde dvě jádra ARM Cortex-A55, která mají proti předchůdci zvýšit výkon o 20 %. GPU ARM Mali-G68 má výkon zvýšit rovnou 10krát a přinést podporu rozlišení až 960×540 pixelů.
 
Samsung Exynos W920
 
Zásadní výhodou ale bude speciální CPU ARM Cortex-M55. Ten je určen pro práci v režimu Always On Display. Bude tak zajišťovat práci hodinek a jiných wearables, aniž by bylo nutné probouzet hlavní CPU. Další výhodou má být integrace systémů napájení, LPDDR4 i eMMC paměti do jednoho pouzdra, což zmenšuje rozměry, optimalizuje komunikaci mezi jednotlivými částmi a nechává např. více prostoru pro akumulátor. Najdeme zde také LTE modem (Cat.4) a podporu GNSS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala