www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Samsung Exynos W920: 5nm EUV technologie a LTE pro wearables

Samsung Exynos W920: 5nm EUV technologie a LTE pro wearables
, , aktualita
Samsung uvedl novou generaci mobilního procesoru pro wearables, Exynos W920. Ten se může pochlubit výrobou pomocí 5nm EUV procesu, chybět nebude ani LTE modem a slíben je i mnohem vyšší výkon.
K oblíbeným
reklama
Wearables od Samsungu (a možná později i jiných značek) budou moci využít nového mobilního procesoru Samsung Exynos W920, který je určen výhradně pro nositelnou elektroniku. Slibuje vyšší výkon i nízkou spotřebu. Ta má být dána výrobou pokročilým 5nm EUV procesem. Pokud jde o výkon, máme zde dvě jádra ARM Cortex-A55, která mají proti předchůdci zvýšit výkon o 20 %. GPU ARM Mali-G68 má výkon zvýšit rovnou 10krát a přinést podporu rozlišení až 960×540 pixelů.
 
Samsung Exynos W920
 
Zásadní výhodou ale bude speciální CPU ARM Cortex-M55. Ten je určen pro práci v režimu Always On Display. Bude tak zajišťovat práci hodinek a jiných wearables, aniž by bylo nutné probouzet hlavní CPU. Další výhodou má být integrace systémů napájení, LPDDR4 i eMMC paměti do jednoho pouzdra, což zmenšuje rozměry, optimalizuje komunikaci mezi jednotlivými částmi a nechává např. více prostoru pro akumulátor. Najdeme zde také LTE modem (Cat.4) a podporu GNSS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala