Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung chystá proměnu notifikační diody, přesune se na zadní stranu

16.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung údajně plánuje u některých svých budoucích telefonů nabídnout funkci Smart Glow. Mělo by se jednat o osvětlení okolo zadního fotoaparátu, které bude nejen upozorňovat na zmeškané hovory či vybitou baterii, ale také usnadní pořizování selfie.
Uniklá uživatelská příručka k jednomu z chystaných smartphonů od Samsungu prozradila novou funkci, která by se mohla později objevit i u dalších modelů jihokorejského výrobce. Nese název Smart Glow a de facto se jedná o nástupce klasické notifikační diody. Umístěna ovšem bude na zadní straně okolo objektivu fotoaparátu. Zda běžnou notifikační diodu, která se zpravidla nachází na přední straně smartphonů, zcela nahradí, nebo se bude jednat o její doplněk, zatím není jasné.

Co naopak víme jsou funkce, kterými bude Smart Glow disponovat. Asi nepřekvapí, že dioda bude svým svícením či blikáním upozorňovat na zmeškané hovory, přijaté zprávy, vybitou baterii a jiné události. Z uniklého dokumentu je patrné, že funkce nabídne široké možnosti přizpůsobení, takže záleží na uživateli, na jaké události a jakým způsobem se nechá upozorňovat pomocí diody. Smart Glow například zvládne zářit v různých barvách, takže uživatel může hned na první pohled zjistit, o jakou událost se jedná.

To jsou ovšem funkce, které umí i většina klasických notifikačních diod, jen možná nevypadají tak efektivně. Smart Glow ovšem poslouží i při pořizování selfie. Pokud se uživatel rozhodne pořídit autoportrét pomocí zadního fotoaparátu, který bývá v naprosté většině případů kvalitnější než přední kamerka, po detekci obličeje změní dioda barvu na modrou a za následující dvě sekundy dojde k automatickému pořízení snímku. Nestane se tedy, že by na fotografii byla například jen část obličeje.

Jako první se nejspíš funkce Smart Glow objeví u telefonu Samsung Galaxy J2 (2016). Velmi pravděpodobně ovšem nepůjde o jediný model, který v budoucnu dostane nový typ notifikační diody. Na příchozí zprávy by nás tímto způsobem mohl upozorňovat třeba připravovaný phablet Samsung Galaxy Note 7.

Zdroj: Galaxyclub.nl
reklama