Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung chce své budoucí top modely nabízet jen se zahnutým displejem

9.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Po phabletech Galaxy Note čeká nejspíš konec „rovných“ displejů také řadu vlajkových modelů Galaxy S. Naznačil to šéf Samsung Mobile, který se také zmínil o budoucnosti skládacích smartphonů a větším rozšíření očního skeneru.
Samsung používá zahnuté displeje už několik let, donedávna se však u řady Galaxy S i Galaxy Note jednalo o volitelnou funkci. Jinak řečeno, nabízena byly dvě verze, „rovná“ a „zahnutá“ s přídomkem Edge. To se ovšem změnilo u nedávno představeného modelu Galaxy Note 7, který existuje pouze ve verzi se zahnutým displejem, slůvko Edge přitom v názvu chybí. Stejný krok jihokorejský výrobce plánuje i řady Galaxy S, prohlásil šéf mobilní divize Samsungu Dong-jin Koh.

Společnosti se v posledních letech povedlo vylepšit ovladatelnost i využitelnost zahnutého displeje, v budoucnu by se měla dále rozšířit také podpora ze strany aplikací třetích stran. Novou strategii by mohl Samsung poprvé použít u Galaxy S8, jehož představení je očekáváno v prvním čtvrtletí roku 2017. Podle nedávných spekulací tato novinka, vyvíjená pod interním označením Project Dream, nabídne AMOLED displej o úhlopříčce 5,5“ a rozlišení 4K, konkrétně 3840 x 2160 pixelů. Hlavním důvodem zvýšení rozlišení je použití telefonu pro virtuální realitu.
Samsung Galaxy S7 Edge


Dong-jin Koh ze Samsung Mobile ovšem nezůstal u zahnutých displejů, ale zmínil se také o skládacích smartphonech s flexibilním displejem. Mluví se o nich už léta, ale dosud nebylo představeno žádné konkrétní zařízení tohoto typu. A nejspíš si ještě chvíli počkáme, současné technologie totiž údajně nejsou tak daleko, aby bylo možné vytvořit použitelný skládací smartphone. Naopak s očním skenerem bychom se měli v telefonech setkávat čím dál častěji. Po Galaxy Note 7 by Samsung rád udělal z této technologie standard, a to nejen u vlajkových modelů, ale také u smartphonů vyšší střední. Je tedy dost možné, že se oční skener brzy stane podobně běžnou výbavou jako čtečka otisků prstů.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama