www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung chce své budoucí top modely nabízet jen se zahnutým displejem

Samsung chce své budoucí top modely nabízet jen se zahnutým displejem
, , aktualita
Po phabletech Galaxy Note čeká nejspíš konec „rovných“ displejů také řadu vlajkových modelů Galaxy S. Naznačil to šéf Samsung Mobile, který se také zmínil o budoucnosti skládacích smartphonů a větším rozšíření očního skeneru.
K oblíbeným
reklama
Samsung používá zahnuté displeje už několik let, donedávna se však u řady Galaxy S i Galaxy Note jednalo o volitelnou funkci. Jinak řečeno, nabízena byly dvě verze, „rovná“ a „zahnutá“ s přídomkem Edge. To se ovšem změnilo u nedávno představeného modelu Galaxy Note 7, který existuje pouze ve verzi se zahnutým displejem, slůvko Edge přitom v názvu chybí. Stejný krok jihokorejský výrobce plánuje i řady Galaxy S, prohlásil šéf mobilní divize Samsungu Dong-jin Koh.

Společnosti se v posledních letech povedlo vylepšit ovladatelnost i využitelnost zahnutého displeje, v budoucnu by se měla dále rozšířit také podpora ze strany aplikací třetích stran. Novou strategii by mohl Samsung poprvé použít u Galaxy S8, jehož představení je očekáváno v prvním čtvrtletí roku 2017. Podle nedávných spekulací tato novinka, vyvíjená pod interním označením Project Dream, nabídne AMOLED displej o úhlopříčce 5,5“ a rozlišení 4K, konkrétně 3840 x 2160 pixelů. Hlavním důvodem zvýšení rozlišení je použití telefonu pro virtuální realitu.
Samsung Galaxy S7 Edge


Dong-jin Koh ze Samsung Mobile ovšem nezůstal u zahnutých displejů, ale zmínil se také o skládacích smartphonech s flexibilním displejem. Mluví se o nich už léta, ale dosud nebylo představeno žádné konkrétní zařízení tohoto typu. A nejspíš si ještě chvíli počkáme, současné technologie totiž údajně nejsou tak daleko, aby bylo možné vytvořit použitelný skládací smartphone. Naopak s očním skenerem bychom se měli v telefonech setkávat čím dál častěji. Po Galaxy Note 7 by Samsung rád udělal z této technologie standard, a to nejen u vlajkových modelů, ale také u smartphonů vyšší střední. Je tedy dost možné, že se oční skener brzy stane podobně běžnou výbavou jako čtečka otisků prstů.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář