www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung chce své budoucí top modely nabízet jen se zahnutým displejem

Samsung chce své budoucí top modely nabízet jen se zahnutým displejem
, , aktualita
Po phabletech Galaxy Note čeká nejspíš konec „rovných“ displejů také řadu vlajkových modelů Galaxy S. Naznačil to šéf Samsung Mobile, který se také zmínil o budoucnosti skládacích smartphonů a větším rozšíření očního skeneru.
K oblíbeným
reklama
Samsung používá zahnuté displeje už několik let, donedávna se však u řady Galaxy S i Galaxy Note jednalo o volitelnou funkci. Jinak řečeno, nabízena byly dvě verze, „rovná“ a „zahnutá“ s přídomkem Edge. To se ovšem změnilo u nedávno představeného modelu Galaxy Note 7, který existuje pouze ve verzi se zahnutým displejem, slůvko Edge přitom v názvu chybí. Stejný krok jihokorejský výrobce plánuje i řady Galaxy S, prohlásil šéf mobilní divize Samsungu Dong-jin Koh.

Společnosti se v posledních letech povedlo vylepšit ovladatelnost i využitelnost zahnutého displeje, v budoucnu by se měla dále rozšířit také podpora ze strany aplikací třetích stran. Novou strategii by mohl Samsung poprvé použít u Galaxy S8, jehož představení je očekáváno v prvním čtvrtletí roku 2017. Podle nedávných spekulací tato novinka, vyvíjená pod interním označením Project Dream, nabídne AMOLED displej o úhlopříčce 5,5“ a rozlišení 4K, konkrétně 3840 x 2160 pixelů. Hlavním důvodem zvýšení rozlišení je použití telefonu pro virtuální realitu.
Samsung Galaxy S7 Edge


Dong-jin Koh ze Samsung Mobile ovšem nezůstal u zahnutých displejů, ale zmínil se také o skládacích smartphonech s flexibilním displejem. Mluví se o nich už léta, ale dosud nebylo představeno žádné konkrétní zařízení tohoto typu. A nejspíš si ještě chvíli počkáme, současné technologie totiž údajně nejsou tak daleko, aby bylo možné vytvořit použitelný skládací smartphone. Naopak s očním skenerem bychom se měli v telefonech setkávat čím dál častěji. Po Galaxy Note 7 by Samsung rád udělal z této technologie standard, a to nejen u vlajkových modelů, ale také u smartphonů vyšší střední. Je tedy dost možné, že se oční skener brzy stane podobně běžnou výbavou jako čtečka otisků prstů.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
Nejnovější články
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala