www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?
, , aktualita
Samsung si patentoval technologii rozpoznávání dlaně, která by se mohla stát dalším způsobem biometrického zabezpečení ve smartphonech. Využíván by měl být k obnovení zapomenutého hesla či PIN kódu.
reklama
Čtečky otisků prstů na smartphonech poměrně rychle zdomácněly a najdeme je i u mnoha levných modelů, v poslední době se však objevují jiné technologie biometrického zabezpečení, jako je rozpoznání oční duhovky nebo obličeje. Samsung si však pohrává s myšlenkou rozpoznávání dlaně. Může se to jevit jako hloupost, každý člověk má však především díky rozdílnému umístění a délce čar unikátní dlaň, takže bychom na světě nenašli dva lidi se stejným otiskem dlaně, podobně jako neexistují dva lidé se stejným otiskem prstu. Samsung už si technologii rozpoznání dlaně patentoval, což znamená, že na jejím vývoji už pracuje, ale stále není jisté, zda bude v budoucnu opravdu využita. Pokud ano, mohlo by jít o doplňkový způsob zabezpečení našich smartphonů.
 
 
To znamená, že by nešlo o náhradu čtečky otisků prstů, ale způsob využitelný například při zapomenutí hesla či PIN kódu. Systém obnovy hesel bývá často poměrně složitý a mnohdy využívá otázky s předem nastavenými odpověďmi, které však samy o sobě představují bezpečnostní riziko. Pro případného útočníka totiž nemusí být zase takový problém se k odpovědi dopídit, často i s využitím informací volně dostupných na internetu. Ověření identity prostřednictvím rozpoznávání dlaně by přitom mohlo být bezpečnějším a ve většině případů i rychlejším a jednodušším způsobem obnovy zapomenutého hesla. Ke skenování obrazu by měl být využíván zadní fotoaparát smartphonu.
 
Jelikož je však technologie ještě ve fázi vývoje, nemá cenu spekulovat nad tím, jak by byl systém rychlý a spolehlivý. Jihokorejský výrobce bude muset nejspíš implementovat tuto technologii v kombinaci s duálním fotoaparátem, aby bylo minimalizováno riziko oklamání pomocí fotografie. Jak však ukazuje případ Touch ID na iPhonu X, žádný způsob biometrického ověření nejspíš nebude neprůstřelný. Pokud by se rozpoznávání dlaně objevilo u některého z budoucích telefonů od Samsungu, nebude to nejspíš ještě u u připravovaného Galaxy S9, ale až někdy později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře