www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?
, , aktualita
Samsung si patentoval technologii rozpoznávání dlaně, která by se mohla stát dalším způsobem biometrického zabezpečení ve smartphonech. Využíván by měl být k obnovení zapomenutého hesla či PIN kódu.
reklama
Čtečky otisků prstů na smartphonech poměrně rychle zdomácněly a najdeme je i u mnoha levných modelů, v poslední době se však objevují jiné technologie biometrického zabezpečení, jako je rozpoznání oční duhovky nebo obličeje. Samsung si však pohrává s myšlenkou rozpoznávání dlaně. Může se to jevit jako hloupost, každý člověk má však především díky rozdílnému umístění a délce čar unikátní dlaň, takže bychom na světě nenašli dva lidi se stejným otiskem dlaně, podobně jako neexistují dva lidé se stejným otiskem prstu. Samsung už si technologii rozpoznání dlaně patentoval, což znamená, že na jejím vývoji už pracuje, ale stále není jisté, zda bude v budoucnu opravdu využita. Pokud ano, mohlo by jít o doplňkový způsob zabezpečení našich smartphonů.
 
 
To znamená, že by nešlo o náhradu čtečky otisků prstů, ale způsob využitelný například při zapomenutí hesla či PIN kódu. Systém obnovy hesel bývá často poměrně složitý a mnohdy využívá otázky s předem nastavenými odpověďmi, které však samy o sobě představují bezpečnostní riziko. Pro případného útočníka totiž nemusí být zase takový problém se k odpovědi dopídit, často i s využitím informací volně dostupných na internetu. Ověření identity prostřednictvím rozpoznávání dlaně by přitom mohlo být bezpečnějším a ve většině případů i rychlejším a jednodušším způsobem obnovy zapomenutého hesla. Ke skenování obrazu by měl být využíván zadní fotoaparát smartphonu.
 
Jelikož je však technologie ještě ve fázi vývoje, nemá cenu spekulovat nad tím, jak by byl systém rychlý a spolehlivý. Jihokorejský výrobce bude muset nejspíš implementovat tuto technologii v kombinaci s duálním fotoaparátem, aby bylo minimalizováno riziko oklamání pomocí fotografie. Jak však ukazuje případ Touch ID na iPhonu X, žádný způsob biometrického ověření nejspíš nebude neprůstřelný. Pokud by se rozpoznávání dlaně objevilo u některého z budoucích telefonů od Samsungu, nebude to nejspíš ještě u u připravovaného Galaxy S9, ale až někdy později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala