www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?
, , aktualita
Samsung si patentoval technologii rozpoznávání dlaně, která by se mohla stát dalším způsobem biometrického zabezpečení ve smartphonech. Využíván by měl být k obnovení zapomenutého hesla či PIN kódu.reklama
Čtečky otisků prstů na smartphonech poměrně rychle zdomácněly a najdeme je i u mnoha levných modelů, v poslední době se však objevují jiné technologie biometrického zabezpečení, jako je rozpoznání oční duhovky nebo obličeje. Samsung si však pohrává s myšlenkou rozpoznávání dlaně. Může se to jevit jako hloupost, každý člověk má však především díky rozdílnému umístění a délce čar unikátní dlaň, takže bychom na světě nenašli dva lidi se stejným otiskem dlaně, podobně jako neexistují dva lidé se stejným otiskem prstu. Samsung už si technologii rozpoznání dlaně patentoval, což znamená, že na jejím vývoji už pracuje, ale stále není jisté, zda bude v budoucnu opravdu využita. Pokud ano, mohlo by jít o doplňkový způsob zabezpečení našich smartphonů.
 
 
To znamená, že by nešlo o náhradu čtečky otisků prstů, ale způsob využitelný například při zapomenutí hesla či PIN kódu. Systém obnovy hesel bývá často poměrně složitý a mnohdy využívá otázky s předem nastavenými odpověďmi, které však samy o sobě představují bezpečnostní riziko. Pro případného útočníka totiž nemusí být zase takový problém se k odpovědi dopídit, často i s využitím informací volně dostupných na internetu. Ověření identity prostřednictvím rozpoznávání dlaně by přitom mohlo být bezpečnějším a ve většině případů i rychlejším a jednodušším způsobem obnovy zapomenutého hesla. Ke skenování obrazu by měl být využíván zadní fotoaparát smartphonu.
 
Jelikož je však technologie ještě ve fázi vývoje, nemá cenu spekulovat nad tím, jak by byl systém rychlý a spolehlivý. Jihokorejský výrobce bude muset nejspíš implementovat tuto technologii v kombinaci s duálním fotoaparátem, aby bylo minimalizováno riziko oklamání pomocí fotografie. Jak však ukazuje případ Touch ID na iPhonu X, žádný způsob biometrického ověření nejspíš nebude neprůstřelný. Pokud by se rozpoznávání dlaně objevilo u některého z budoucích telefonů od Samsungu, nebude to nejspíš ještě u u připravovaného Galaxy S9, ale až někdy později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik