www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?

Samsung chce naučit smartphony rozpoznávat dlaně. K čemu to bude dobré?
, , aktualita
Samsung si patentoval technologii rozpoznávání dlaně, která by se mohla stát dalším způsobem biometrického zabezpečení ve smartphonech. Využíván by měl být k obnovení zapomenutého hesla či PIN kódu.
reklama
Čtečky otisků prstů na smartphonech poměrně rychle zdomácněly a najdeme je i u mnoha levných modelů, v poslední době se však objevují jiné technologie biometrického zabezpečení, jako je rozpoznání oční duhovky nebo obličeje. Samsung si však pohrává s myšlenkou rozpoznávání dlaně. Může se to jevit jako hloupost, každý člověk má však především díky rozdílnému umístění a délce čar unikátní dlaň, takže bychom na světě nenašli dva lidi se stejným otiskem dlaně, podobně jako neexistují dva lidé se stejným otiskem prstu. Samsung už si technologii rozpoznání dlaně patentoval, což znamená, že na jejím vývoji už pracuje, ale stále není jisté, zda bude v budoucnu opravdu využita. Pokud ano, mohlo by jít o doplňkový způsob zabezpečení našich smartphonů.
 
 
To znamená, že by nešlo o náhradu čtečky otisků prstů, ale způsob využitelný například při zapomenutí hesla či PIN kódu. Systém obnovy hesel bývá často poměrně složitý a mnohdy využívá otázky s předem nastavenými odpověďmi, které však samy o sobě představují bezpečnostní riziko. Pro případného útočníka totiž nemusí být zase takový problém se k odpovědi dopídit, často i s využitím informací volně dostupných na internetu. Ověření identity prostřednictvím rozpoznávání dlaně by přitom mohlo být bezpečnějším a ve většině případů i rychlejším a jednodušším způsobem obnovy zapomenutého hesla. Ke skenování obrazu by měl být využíván zadní fotoaparát smartphonu.
 
Jelikož je však technologie ještě ve fázi vývoje, nemá cenu spekulovat nad tím, jak by byl systém rychlý a spolehlivý. Jihokorejský výrobce bude muset nejspíš implementovat tuto technologii v kombinaci s duálním fotoaparátem, aby bylo minimalizováno riziko oklamání pomocí fotografie. Jak však ukazuje případ Touch ID na iPhonu X, žádný způsob biometrického ověření nejspíš nebude neprůstřelný. Pokud by se rozpoznávání dlaně objevilo u některého z budoucích telefonů od Samsungu, nebude to nejspíš ještě u u připravovaného Galaxy S9, ale až někdy později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů