Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung a Huawei jsou možná na prahu patentové války

23.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung oznámil, že u čínského soudu žaloval svého soka Huawei za porušení patentů. Pár měsíců předtím naopak Huawei zažaloval Samsung, možná se tedy schyluje k další patentové válce mezi dvěma významnými výrobci smartphonů.
Samsung podle slov své mluvčí před dvěma týdny zažaloval společnost Huawei u pekingského soudu za porušení šesti blíže neupřesněných patentů. Jihokorejský výrobce měl údajně snahu vše vyřešit mimosoudní cestou, ale nakonec musel přistoupit k právním krokům. Samsung požaduje nejen finanční náhradu škody, ale také zastavení prodeje produktů porušujících patenty, mimo jiné modelu Mate 8 nebo smartphonů pod značkou Honor.

V květnu přitom naopak Huawei zažaloval Samsung u amerického a čínského soudu, důvodem bylo porušení patentů týkajících se technologie LTE (4G), operačního systému a softwaru uživatelského rozhraní. Možná se tedy schyluje k další patentové válce, která nahradí vyhaslý spor mezi Samsungem a Applem. Podle odborníků může být důvodem žalob i snaha o zviditelnění se. Už zmíněná válka Samsungu a Applu přinesla jihokorejskému výrobci svým způsobem reklamu v médiích, které o jednotlivých žalobách psaly.

Připomeňme, že Samsung zůstává s bezmála 82 miliony prodanými kusy v prvním čtvrtletí roku 2016 největším výrobcem smartphonů na světě. Huawei dlouhou dobu dominoval domácímu čínskému trhu, letos se mu ovšem povedlo s 27,5 miliony prodanými smartphony ukořistit třetí pozici z celosvětového hlediska. Za ním jsou v závěsu další čínské firmy Oppo a Vivo, druhé místo si dlouhodobě drží Apple.

Zdroj: Reuters.com
reklama