Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung a Android Oreo: počkáme si až do začátku roku 2018?

26.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung se zatím k aktualizacím na Android 8.0 Oreo oficiálně nevyjádřil, něco málo však utrousilo turecké zastoupení. Podle něj můžeme update pro první smartphony Galaxy očekávat až s příchodem roku 2018.
Android a aktualizace. To je téma, které řadu uživatelů smartphonů, ale ne vždy se dopídí k relevantním informacím, které s týkají jejich modelu. Vina je samozřejmě především na straně některých výrobců, kteří nezveřejňují žádné informace týkající se aktualizací. Příkladem je Samsung, který se zatím k Androidu 8.0 Oreo oficiálně nijak nevyjádřil. První náznak přišel tento týden od turecké pobočky, která zveřejnila informaci, že cílem je vydat aktualizaci na novou verzi systému začátkem roku 2018, tedy za bezmála čtvrt roku. Práce na vývoji však už začala, jen nějaký čas potrvá, než bude nová verze systému dostupná pro první telefony od Samsungu. Důvod, že je jihokorejský výrobce v tomto ohledu pomalejší než například Sony, může spočívat mimo jiné v poměrně výrazných úpravách Androidu, které provádí.
 

Pokud očekáváte, že turecké zastoupení Samsungu rovnou zveřejnilo seznam zařízení, které budou aktualizovány na Android 8.0 Oreo, máme pro vás špatnou zprávu. Prozatím žádný takový oficiální seznam neexistuje, můžeme však předpokládat,, že se dříve či později dostane na světlo světa nějaký interní dokument, jako se to už stalo v minulých letech. Není však těžké odhadnout, které modely budou první, jež Samsung začátkem příštího roku aktualizuje. Prioritu jistě mají high-endové modely Galaxy Note 8, Galaxy S8 a Galaxy S8+. Na sušenku se jistě mohou těšit také majitelé minulých vlajkových lodí Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, následovaní uživateli vybraných telefonů z řad Galaxy A a Galaxy J.
 
Připomeňme, že Android 8.0 Oreo prodlužuje výdrž baterie díky optimalizaci aplikací na pozadí, zavádí režim „obraz v obraze“ (PiP), umožňuje automaticky vyplňovat formuláře v aplikacích, zrychluje spouštění systému nebo přidává desítky nových redesignovaných emotiků. Pokud jste na svůj smartphone či tablet ještě neobdrželi ani aktualizaci na Android Nougat, pomůže vám tento článek. V následujících dnech se navíc můžete těšit na podobný článek s informacemi o Androidu Oreo.
 


reklama