www.svetmobilne.cz
>
>
>

Sailfish OS 3 zamíří na více zařízení a do korporátní sféry

Sailfish OS 3 zamíří na více zařízení a do korporátní sféry
, , aktualita
Finská společnost Jolla o sobě dává po čase opět vědět, a to novou verzí operačního systému Sailfish. Jedním z cílů je rozšířit platformu na další zařízení, takže se s ním setkáme na další Xperii, PDA nebo dokonce levných 4G telefonech.
K oblíbeným
reklama
Sailfish OS, z dílny finské společnosti Jolla má za sebou poměrně bohatou historii, přesto se jedná o operační systém s naprosto mizivým podílem, který využívá jen pár nadšenců. Počet uživatelů by se měl zvýšit po vydání třetí generace platformy. Sailfish 3 přináší především novinky týkající se podporované infrastruktury a služeb, ale dočkali jsme se také rozšířeného zabezpečení, což ocení především korporátní zákazníci. Aktualizace na poslední verzi bude distribuována ve fázích v průběhu třetího čtvrtletí 2018, tedy nejdříve od záři. Dočkat by se měli všichni uživatelé bez ohledu na licenci.
 
 
Sailfish potěší především ty, kteří hledají alternativu k řešením od Googlu a Applu, která naprosto dominují trhu. Kromě svěžího vzhledu a vyšší bezpečnosti potěší podpora aplikací z Androidu. Spolu s třetí majoritní verzi systému bylo oznámeno rozšíření počtu podporovaných zařízení, které nyní nebudou zahrnovat pouze smartphony, ale rovněž tablety, nositelná zařízení včetně chytrých hodinek a „hloupé“ telefony. Na levných mobilech s podporou 4G bude systém i přes slabé hardwarové parametry fungovat svižně a dokonce nabídne podporu vybraných aplikací z Androidu. Platforma je připravena také na technologii VoLTE, tedy hlasové hovory přes 4G.
 
Sailfish si budou moci stáhnout také majitelé smartphonu střední třídy Xperia XA2, pro který bude systém dostupný prostřednictvím Sony Open Device Program. Zájemci budou mít brzy možnost zakoupit si licenci a stáhnout do telefonu Sailfish OS jako alternativu k Androidu. Systém se chystá také na Gemini PDA, velmi zajímavé kapesní zařízení s fyzickou klávesnicí, které navazuje na tradici PDA. Pro ruské korporátní uživatele bude určena dvojice tabletů INOI T8 a INOI T10, která přijde se Sailfish OS. To nejspíš souvisí i s dříve avizovanou snahou Ruska snížit závislost na operačních systémech amerického původu.
 
Zdroj: Jolla.com (PDF)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala