www.svetmobilne.cz
>
>

Ruský youtuber dostal tříletou podmínku za hraní Pokémon Go v kostele

Ruský youtuber dostal tříletou podmínku za hraní Pokémon Go v kostele
, , aktualita
Hrát Pokémon Go v pravoslavném ruském kostele se nemusí vyplatit. Mladý youtuber se ovšem rozhodl porušit toto pravidlo, za což mu hrozilo až několikaleté odnětí svobody, i díky medializaci celého případu však nakonec vyvázl s nižším trestem.reklama
Během loňského léta prakticky celý svět šílel ze hry Pokémon Go, tento fenomén se však příliš nelíbil ruským úřadům, které kupříkladu zakázaly tuto hru v chrámech pod hrozbou pokuty půl milionu rublů nebo tříletého vězení. 22letý ruský youtuber Ruslan Sokolovsky se ovšem toto nařízení rozhodl brát na lehkou váhu a natočil video o tom, jak chytal pokémony v pravoslavném kostele ve městě Jekatěrinburg. Chrám Všech svatých Na krvi je největší městskou svatyní, která je navíc spojena s vyvražděním carského rodu Romanovců v roce 1918. Mladík chtěl patrně poukázat na nesmyslnost tohoto pravidla. „Kdo může být uražen tím, že jste chodili v kostele se smartphonem?“, říká ve videu, které od té srpna 2016 nasbíralo na YouTube bezmála dva miliony shlédnutí.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Ruslan Sokolovsky byl několik týdnů po zveřejnění svého videa překvapen policií, která jej zatkla. Do vyslovení rozsudku strávit v domácím vězení. Státní zástupce požadoval odnětí svobody na 3,5 roku, tento týden však youtuber vyvázl s podmíněným trestem stejné délky. Médiím řekl, že nebýt reportérů, pravděpodobně by mu jekatěrinburský soud vyměřil vězení. Za mladíka se postavila také mezinárodní organizace pro ochranu lidských práv Amnesty International, která požadovala úplné zproštění viny, neboť příslušný zákon i trest požaduje za porušení svobody projevu.


Video, které stojí na začátku celého případu


Soudce youtubera obvinil z urážky věřících a podněcování nenávisti. Pravděpodobně byl použit stejný článek 282 ruského trestního zákoníku, který umožnil stíhat punkovou skupina Pussy Riot po vystoupení v moskevské Katedrále Krista Spasitele v roce 2012. „Šlo to dobře, chytil jsem v kostele několik pokémonů, líbilo se mi to a nikdo mě nevyrušoval. Ale nepodařilo se mi chytit nejvzácnějšího pokémona, kterého tam můžete najít – Ježíše Krista,“ prohlásil Ruslan Sokolovsky na konci svého videa. At už se na rozsudek díváme jakkoliv, jedno je jisté – obvinění přineslo youtuberovi obrovské zvýšení popularity po celém světě.

Zdroj: Engadget.com
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik