www.svetmobilne.cz
>
>
>

ROKiT je nová značka telefonů, která sponzoruje F1

ROKiT je nová značka telefonů, která sponzoruje F1
, , aktualita
Na telekomunikační trh vstupuje společnost ROKiT, která do své nabídky zařadila pár tlačítkových mobilů i smartphony s 3D displejem a stala se sponzorem stáje Williams. Nabídka ROKiT bude postavena na doplňkových službách, jako je pojištění.
K oblíbeným
reklama
Stáj Williams včera představila šasi, se kterým bude závodit v nové sezóně Formule 1. Při té příležitosti zveřejnila také jméno hlavního letošního sponzora. Stala se jím společnost ROKiT,, která působí v telekomunikacích a v její nabídce najdeme aktuálně pět modelů mobilních telefonů. Že jste o této značce nikdy neslyšeli? Není divu, její telefony se ještě ani nezačaly prodávat. Na svých webových stránkách uvádí, že jde o první společnost, která se rozhodla propojit „životně důležité služby s kvalitními, cenově dostupnými telefony“. Značku používá americká společnost ROK Group of Companies, která podniká v oblasti médií a nabízí také služby virtuálního operátora v USA.
 
 
Poprvé byly telefony ROKiT ukázány světu začátkem roku na veletrhu CES 2019, ale zůstaly ve stínu produktů známějších značek. Více se o ROKiT začalo mluvit až tento týden po oznámení partnerství s týmem F1. Pojďme si tedy ve stručnosti představit nabídku mobilních telefonů. Základní model ROKiT One nabídne malý displej a numerickou klávesnici pod ním. Výrobce překvapivě zvolil operační systém Android, ale po velmi silné odtučňovací kůře. Z původní platformy Googlu tedy na první pohled mnoho nezůstalo, chybí dokonce i obchod s aplikacemi. Několik základních aplikací, jako Facebook Lite nebo WhatsApp, ovšem v telefonu najdeme. Slabé parametry ospravedlňuje lidová cena 34 dolarů (770 Kč). O pár dolarů dražší ROKiT-F One potom nabídne podobné vlastnosti, ale v konstrukci véčka.
 
 
Zbylé tři modely už jsou plnohodnotné smartphony s Androidem. ROKiT IO Light nabídne za 90 dolarů (2 100 Kč) pětipalcový displej, duální zadní foťák a Android Oreo Go. ROKiT IO 3D v ceně 170 dolarů (3 900 Kč) kromě obecného vylepšení parametrů nabízí 3D displej, který funguje bez speciálních brýlí. Ano, vrací se tím technologie, kterou před mnoha lety zkoušelo prosadit třeba HTC Evo 3D, ale určitě ve značně vylepšené podobě. Trojrozměrný obsah, jako jsou animace a krátké filmy, najdou uživatelé v aplikaci ROKFlix 3D. Vrcholem nabídky je potom ROKiT Pro IO 3D, který stojí 275 dolarů (6 300 Kč). Telefony se objeví příští měsíc na americkém a britském trhu, další dostupnost nebyla oznámena.
 
ROKiT tvrdí, že jeho přístroje jsou vyráběny ve stejných továrnách jako dražší modely známějších značek. Hlavním lákadlem (kromě nízké ceny a 3D displejů) by měly být nadstandardní služby. Na tři měsíce zdarma lze získat balíček ROK Life Services, který zahrnuje celosvětově neomezené volání přes Wi-Fi, pojištění škod na vozidle a osobní úrazové pojištění. Získat lze ovšem i další výhody, jako jsou slevy na léky a lékařskou péči, pojištění ztráty osobních dokladů, právní služby apod.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře