www.svetmobilne.cz
>
>
>

ROKiT je nová značka telefonů, která sponzoruje F1

ROKiT je nová značka telefonů, která sponzoruje F1
, , aktualita
Na telekomunikační trh vstupuje společnost ROKiT, která do své nabídky zařadila pár tlačítkových mobilů i smartphony s 3D displejem a stala se sponzorem stáje Williams. Nabídka ROKiT bude postavena na doplňkových službách, jako je pojištění.
K oblíbeným
reklama
Stáj Williams včera představila šasi, se kterým bude závodit v nové sezóně Formule 1. Při té příležitosti zveřejnila také jméno hlavního letošního sponzora. Stala se jím společnost ROKiT,, která působí v telekomunikacích a v její nabídce najdeme aktuálně pět modelů mobilních telefonů. Že jste o této značce nikdy neslyšeli? Není divu, její telefony se ještě ani nezačaly prodávat. Na svých webových stránkách uvádí, že jde o první společnost, která se rozhodla propojit „životně důležité služby s kvalitními, cenově dostupnými telefony“. Značku používá americká společnost ROK Group of Companies, která podniká v oblasti médií a nabízí také služby virtuálního operátora v USA.
 
 
Poprvé byly telefony ROKiT ukázány světu začátkem roku na veletrhu CES 2019, ale zůstaly ve stínu produktů známějších značek. Více se o ROKiT začalo mluvit až tento týden po oznámení partnerství s týmem F1. Pojďme si tedy ve stručnosti představit nabídku mobilních telefonů. Základní model ROKiT One nabídne malý displej a numerickou klávesnici pod ním. Výrobce překvapivě zvolil operační systém Android, ale po velmi silné odtučňovací kůře. Z původní platformy Googlu tedy na první pohled mnoho nezůstalo, chybí dokonce i obchod s aplikacemi. Několik základních aplikací, jako Facebook Lite nebo WhatsApp, ovšem v telefonu najdeme. Slabé parametry ospravedlňuje lidová cena 34 dolarů (770 Kč). O pár dolarů dražší ROKiT-F One potom nabídne podobné vlastnosti, ale v konstrukci véčka.
 
 
Zbylé tři modely už jsou plnohodnotné smartphony s Androidem. ROKiT IO Light nabídne za 90 dolarů (2 100 Kč) pětipalcový displej, duální zadní foťák a Android Oreo Go. ROKiT IO 3D v ceně 170 dolarů (3 900 Kč) kromě obecného vylepšení parametrů nabízí 3D displej, který funguje bez speciálních brýlí. Ano, vrací se tím technologie, kterou před mnoha lety zkoušelo prosadit třeba HTC Evo 3D, ale určitě ve značně vylepšené podobě. Trojrozměrný obsah, jako jsou animace a krátké filmy, najdou uživatelé v aplikaci ROKFlix 3D. Vrcholem nabídky je potom ROKiT Pro IO 3D, který stojí 275 dolarů (6 300 Kč). Telefony se objeví příští měsíc na americkém a britském trhu, další dostupnost nebyla oznámena.
 
ROKiT tvrdí, že jeho přístroje jsou vyráběny ve stejných továrnách jako dražší modely známějších značek. Hlavním lákadlem (kromě nízké ceny a 3D displejů) by měly být nadstandardní služby. Na tři měsíce zdarma lze získat balíček ROK Life Services, který zahrnuje celosvětově neomezené volání přes Wi-Fi, pojištění škod na vozidle a osobní úrazové pojištění. Získat lze ovšem i další výhody, jako jsou slevy na léky a lékařskou péči, pojištění ztráty osobních dokladů, právní služby apod.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik