www.svetmobilne.cz
>
>
>

ROKiT je nová značka telefonů, která sponzoruje F1

ROKiT je nová značka telefonů, která sponzoruje F1
, , aktualita
Na telekomunikační trh vstupuje společnost ROKiT, která do své nabídky zařadila pár tlačítkových mobilů i smartphony s 3D displejem a stala se sponzorem stáje Williams. Nabídka ROKiT bude postavena na doplňkových službách, jako je pojištění.
reklama
Stáj Williams včera představila šasi, se kterým bude závodit v nové sezóně Formule 1. Při té příležitosti zveřejnila také jméno hlavního letošního sponzora. Stala se jím společnost ROKiT,, která působí v telekomunikacích a v její nabídce najdeme aktuálně pět modelů mobilních telefonů. Že jste o této značce nikdy neslyšeli? Není divu, její telefony se ještě ani nezačaly prodávat. Na svých webových stránkách uvádí, že jde o první společnost, která se rozhodla propojit „životně důležité služby s kvalitními, cenově dostupnými telefony“. Značku používá americká společnost ROK Group of Companies, která podniká v oblasti médií a nabízí také služby virtuálního operátora v USA.
 
 
Poprvé byly telefony ROKiT ukázány světu začátkem roku na veletrhu CES 2019, ale zůstaly ve stínu produktů známějších značek. Více se o ROKiT začalo mluvit až tento týden po oznámení partnerství s týmem F1. Pojďme si tedy ve stručnosti představit nabídku mobilních telefonů. Základní model ROKiT One nabídne malý displej a numerickou klávesnici pod ním. Výrobce překvapivě zvolil operační systém Android, ale po velmi silné odtučňovací kůře. Z původní platformy Googlu tedy na první pohled mnoho nezůstalo, chybí dokonce i obchod s aplikacemi. Několik základních aplikací, jako Facebook Lite nebo WhatsApp, ovšem v telefonu najdeme. Slabé parametry ospravedlňuje lidová cena 34 dolarů (770 Kč). O pár dolarů dražší ROKiT-F One potom nabídne podobné vlastnosti, ale v konstrukci véčka.
 
 
Zbylé tři modely už jsou plnohodnotné smartphony s Androidem. ROKiT IO Light nabídne za 90 dolarů (2 100 Kč) pětipalcový displej, duální zadní foťák a Android Oreo Go. ROKiT IO 3D v ceně 170 dolarů (3 900 Kč) kromě obecného vylepšení parametrů nabízí 3D displej, který funguje bez speciálních brýlí. Ano, vrací se tím technologie, kterou před mnoha lety zkoušelo prosadit třeba HTC Evo 3D, ale určitě ve značně vylepšené podobě. Trojrozměrný obsah, jako jsou animace a krátké filmy, najdou uživatelé v aplikaci ROKFlix 3D. Vrcholem nabídky je potom ROKiT Pro IO 3D, který stojí 275 dolarů (6 300 Kč). Telefony se objeví příští měsíc na americkém a britském trhu, další dostupnost nebyla oznámena.
 
ROKiT tvrdí, že jeho přístroje jsou vyráběny ve stejných továrnách jako dražší modely známějších značek. Hlavním lákadlem (kromě nízké ceny a 3D displejů) by měly být nadstandardní služby. Na tři měsíce zdarma lze získat balíček ROK Life Services, který zahrnuje celosvětově neomezené volání přes Wi-Fi, pojištění škod na vozidle a osobní úrazové pojištění. Získat lze ovšem i další výhody, jako jsou slevy na léky a lékařskou péči, pojištění ztráty osobních dokladů, právní služby apod.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik