www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rivian a Amazon ukazují svou elektrickou dodávku blízké budoucnosti

Rivian a Amazon ukazují svou elektrickou dodávku blízké budoucnosti
, , aktualita
Rivian loni uzavřel smlouvu s Amazonem zahrnující výrobu a dodání 100 tisíc elektrických dodávek do roku 2030. Nyní společnosti představily tento nový vůz, který už za pár měsíců bude brázdit americké silnice.
K oblíbeným
reklama
Před rokem se spolu dohodly společnosti Amazon a startup Rivian, že Amazonu dodá 100 tisíc elektrických doručovacích dodávek. Ty by měly přinést ekologičtější bezemisní provoz (pochopitelně co se týče emisí při jízdě, nikoli při výrobě energie, která bezemisní rozhodně nebude). Amazon chce být karbonově neutrální do roku 2040.
 
Rivian pro Amazon
 
Nyní Amazon obdržel první kus nové dodávky, přičemž do konce roku 2022 jich má dodat 10 tisíc. Plných 100 tisíc má pak Amazon dostat do roku 2030. První kusy by se na silnicích měly objevit v průběhu příštího roku a nepůjde zdaleka o jediný model Rivianu, který bude určen pro Amazon. Ten chce ještě další dva jiné typy vozů.
 
Rivian pro Amazon
 
Nová dodávka má kamery zaznamenávající plných 360° okolo vozidla, najdeme zde obří zadní LED světla, hlasově ovládanou navigaci (pomocí Amazon Alexa) a také inovativní podlahu usnadňující práci se zásilkami a pohyb v zadní části vozu. Samozřejmostí jsou i jízdní asistenti, najdeme zde i zesílené dveře na straně řidiče pro zvýšení bezpečnosti.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala