www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rivian a Amazon ukazují svou elektrickou dodávku blízké budoucnosti

Rivian a Amazon ukazují svou elektrickou dodávku blízké budoucnosti
, , aktualita
Rivian loni uzavřel smlouvu s Amazonem zahrnující výrobu a dodání 100 tisíc elektrických dodávek do roku 2030. Nyní společnosti představily tento nový vůz, který už za pár měsíců bude brázdit americké silnice.
K oblíbeným
reklama
Před rokem se spolu dohodly společnosti Amazon a startup Rivian, že Amazonu dodá 100 tisíc elektrických doručovacích dodávek. Ty by měly přinést ekologičtější bezemisní provoz (pochopitelně co se týče emisí při jízdě, nikoli při výrobě energie, která bezemisní rozhodně nebude). Amazon chce být karbonově neutrální do roku 2040.
 
Rivian pro Amazon
 
Nyní Amazon obdržel první kus nové dodávky, přičemž do konce roku 2022 jich má dodat 10 tisíc. Plných 100 tisíc má pak Amazon dostat do roku 2030. První kusy by se na silnicích měly objevit v průběhu příštího roku a nepůjde zdaleka o jediný model Rivianu, který bude určen pro Amazon. Ten chce ještě další dva jiné typy vozů.
 
Rivian pro Amazon
 
Nová dodávka má kamery zaznamenávající plných 360° okolo vozidla, najdeme zde obří zadní LED světla, hlasově ovládanou navigaci (pomocí Amazon Alexa) a také inovativní podlahu usnadňující práci se zásilkami a pohyb v zadní části vozu. Samozřejmostí jsou i jízdní asistenti, najdeme zde i zesílené dveře na straně řidiče pro zvýšení bezpečnosti.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář