www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony
, , aktualita
Pixely od Googlu patří k nejlepším fotomobilům na trhu a svůj podíl na tom jistě bude mít technologie HDR+, kterou lze nyní díky šikovnému vývojáři vyzkoušet také na vybraných telefonech jiných značek.
reklama
Google nabídl na svých smartphonech Pixel a Pixel XL režim HDR+, který dokazuje, že software může velmi výrazně vylepšit kvalitu výsledných snímků. Špičkové komponenty jsou samozřejmě základ, ale bez vyladěného softwaru to nejde. Připomeňme, že první generace telefonů kompletně navržených Googlem získala dosud nejvyšší hodnocení v mobilní kategorii fotografického benchmarku DxOMark, a to 89 bodů. Později sice Google vydal novou aplikaci Fotoaparát také pro ostatní smartphony s Androidem, ale bez režimu HDR+. Nyní se v internetovém fóru XDA Developers objevila možnost, jak Fotoaparát Google s HDR+ spustit také na jiných smartphonech než Pixelech.
 
Ukrajinský vývojář s přezdívkou B-S-G vyextrahoval APK soubor a mírně jej upravil tak, aby bylo možné aplikaci spustit na jiných telefonech s Androidem. Přesto existují poměrně jasná hardwarová omezení, technologie HDR+ totiž funguje pouze na modelech vybavených stejným obrazovým procesorem (Hexagon 680) jako Pixely. Tento čip nalezneme v platformách Snapdragon 820, Snapdragon 821 a Snapdragon 835, tedy v aktuálních či minulých vlajkových procesorech od Qualcommu. Fotoaparát Google s HDR+ byl úspěšně otestován na LG G6, OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5 či Samsungu Galaxy S8. Uživatelé v diskuzích potvrzují funkčnost také na dalších modelech, jako je Xiaomi Mi 5 nebo HTC U11, naopak problémy se objevují při instalaci na telefonech Sony Xperia XZ Premium a ZTE Axon 7, ačkoliv jsou vybaveny některým z výše uvedených procesorů.

Srovnání fotografie s vypnutým (vlevo) a zapnutým (vpravo) režimem HDR+ na smartphonu OnePlus 3
 
Pokud si chcete vyzkoušet, zda režim HDR+ umožní pořizovat lepší snímky také vašemu fotoaparátu, stáhněte a nainstalujte si tento APK soubor. Jako vždy v takových případech musíme upozornit, že funkčnost není zaručena a vše děláte na vlastní riziko, které je v tomto případě sice poměrně nízké, ale zcela jej vyloučit nelze.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik