www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony
, , aktualita
Pixely od Googlu patří k nejlepším fotomobilům na trhu a svůj podíl na tom jistě bude mít technologie HDR+, kterou lze nyní díky šikovnému vývojáři vyzkoušet také na vybraných telefonech jiných značek.reklama
Google nabídl na svých smartphonech Pixel a Pixel XL režim HDR+, který dokazuje, že software může velmi výrazně vylepšit kvalitu výsledných snímků. Špičkové komponenty jsou samozřejmě základ, ale bez vyladěného softwaru to nejde. Připomeňme, že první generace telefonů kompletně navržených Googlem získala dosud nejvyšší hodnocení v mobilní kategorii fotografického benchmarku DxOMark, a to 89 bodů. Později sice Google vydal novou aplikaci Fotoaparát také pro ostatní smartphony s Androidem, ale bez režimu HDR+. Nyní se v internetovém fóru XDA Developers objevila možnost, jak Fotoaparát Google s HDR+ spustit také na jiných smartphonech než Pixelech.
 
Ukrajinský vývojář s přezdívkou B-S-G vyextrahoval APK soubor a mírně jej upravil tak, aby bylo možné aplikaci spustit na jiných telefonech s Androidem. Přesto existují poměrně jasná hardwarová omezení, technologie HDR+ totiž funguje pouze na modelech vybavených stejným obrazovým procesorem (Hexagon 680) jako Pixely. Tento čip nalezneme v platformách Snapdragon 820, Snapdragon 821 a Snapdragon 835, tedy v aktuálních či minulých vlajkových procesorech od Qualcommu. Fotoaparát Google s HDR+ byl úspěšně otestován na LG G6, OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5 či Samsungu Galaxy S8. Uživatelé v diskuzích potvrzují funkčnost také na dalších modelech, jako je Xiaomi Mi 5 nebo HTC U11, naopak problémy se objevují při instalaci na telefonech Sony Xperia XZ Premium a ZTE Axon 7, ačkoliv jsou vybaveny některým z výše uvedených procesorů.

Srovnání fotografie s vypnutým (vlevo) a zapnutým (vpravo) režimem HDR+ na smartphonu OnePlus 3
 
Pokud si chcete vyzkoušet, zda režim HDR+ umožní pořizovat lepší snímky také vašemu fotoaparátu, stáhněte a nainstalujte si tento APK soubor. Jako vždy v takových případech musíme upozornit, že funkčnost není zaručena a vše děláte na vlastní riziko, které je v tomto případě sice poměrně nízké, ale zcela jej vyloučit nelze.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik