www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony
, , aktualita
Pixely od Googlu patří k nejlepším fotomobilům na trhu a svůj podíl na tom jistě bude mít technologie HDR+, kterou lze nyní díky šikovnému vývojáři vyzkoušet také na vybraných telefonech jiných značek.reklama
Google nabídl na svých smartphonech Pixel a Pixel XL režim HDR+, který dokazuje, že software může velmi výrazně vylepšit kvalitu výsledných snímků. Špičkové komponenty jsou samozřejmě základ, ale bez vyladěného softwaru to nejde. Připomeňme, že první generace telefonů kompletně navržených Googlem získala dosud nejvyšší hodnocení v mobilní kategorii fotografického benchmarku DxOMark, a to 89 bodů. Později sice Google vydal novou aplikaci Fotoaparát také pro ostatní smartphony s Androidem, ale bez režimu HDR+. Nyní se v internetovém fóru XDA Developers objevila možnost, jak Fotoaparát Google s HDR+ spustit také na jiných smartphonech než Pixelech.
 
Ukrajinský vývojář s přezdívkou B-S-G vyextrahoval APK soubor a mírně jej upravil tak, aby bylo možné aplikaci spustit na jiných telefonech s Androidem. Přesto existují poměrně jasná hardwarová omezení, technologie HDR+ totiž funguje pouze na modelech vybavených stejným obrazovým procesorem (Hexagon 680) jako Pixely. Tento čip nalezneme v platformách Snapdragon 820, Snapdragon 821 a Snapdragon 835, tedy v aktuálních či minulých vlajkových procesorech od Qualcommu. Fotoaparát Google s HDR+ byl úspěšně otestován na LG G6, OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5 či Samsungu Galaxy S8. Uživatelé v diskuzích potvrzují funkčnost také na dalších modelech, jako je Xiaomi Mi 5 nebo HTC U11, naopak problémy se objevují při instalaci na telefonech Sony Xperia XZ Premium a ZTE Axon 7, ačkoliv jsou vybaveny některým z výše uvedených procesorů.

Srovnání fotografie s vypnutým (vlevo) a zapnutým (vpravo) režimem HDR+ na smartphonu OnePlus 3
 
Pokud si chcete vyzkoušet, zda režim HDR+ umožní pořizovat lepší snímky také vašemu fotoaparátu, stáhněte a nainstalujte si tento APK soubor. Jako vždy v takových případech musíme upozornit, že funkčnost není zaručena a vše děláte na vlastní riziko, které je v tomto případě sice poměrně nízké, ale zcela jej vyloučit nelze.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik