www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony

Režim HDR+ z Google Pixel se neoficiálně dostává na další smartphony
, , aktualita
Pixely od Googlu patří k nejlepším fotomobilům na trhu a svůj podíl na tom jistě bude mít technologie HDR+, kterou lze nyní díky šikovnému vývojáři vyzkoušet také na vybraných telefonech jiných značek.reklama
Google nabídl na svých smartphonech Pixel a Pixel XL režim HDR+, který dokazuje, že software může velmi výrazně vylepšit kvalitu výsledných snímků. Špičkové komponenty jsou samozřejmě základ, ale bez vyladěného softwaru to nejde. Připomeňme, že první generace telefonů kompletně navržených Googlem získala dosud nejvyšší hodnocení v mobilní kategorii fotografického benchmarku DxOMark, a to 89 bodů. Později sice Google vydal novou aplikaci Fotoaparát také pro ostatní smartphony s Androidem, ale bez režimu HDR+. Nyní se v internetovém fóru XDA Developers objevila možnost, jak Fotoaparát Google s HDR+ spustit také na jiných smartphonech než Pixelech.
 
Ukrajinský vývojář s přezdívkou B-S-G vyextrahoval APK soubor a mírně jej upravil tak, aby bylo možné aplikaci spustit na jiných telefonech s Androidem. Přesto existují poměrně jasná hardwarová omezení, technologie HDR+ totiž funguje pouze na modelech vybavených stejným obrazovým procesorem (Hexagon 680) jako Pixely. Tento čip nalezneme v platformách Snapdragon 820, Snapdragon 821 a Snapdragon 835, tedy v aktuálních či minulých vlajkových procesorech od Qualcommu. Fotoaparát Google s HDR+ byl úspěšně otestován na LG G6, OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5 či Samsungu Galaxy S8. Uživatelé v diskuzích potvrzují funkčnost také na dalších modelech, jako je Xiaomi Mi 5 nebo HTC U11, naopak problémy se objevují při instalaci na telefonech Sony Xperia XZ Premium a ZTE Axon 7, ačkoliv jsou vybaveny některým z výše uvedených procesorů.

Srovnání fotografie s vypnutým (vlevo) a zapnutým (vpravo) režimem HDR+ na smartphonu OnePlus 3
 
Pokud si chcete vyzkoušet, zda režim HDR+ umožní pořizovat lepší snímky také vašemu fotoaparátu, stáhněte a nainstalujte si tento APK soubor. Jako vždy v takových případech musíme upozornit, že funkčnost není zaručena a vše děláte na vlastní riziko, které je v tomto případě sice poměrně nízké, ale zcela jej vyloučit nelze.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik