www.svetmobilne.cz
>
>

Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed

Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
, , aktualita
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
K oblíbeným
reklama
Chevrolet se nechal sylšet, že koncepce motoru vepředu a pohonu zadních kol začala narážet na své limity, a proto se u nové generace Corvette C8 Stingray modelového ročníku 2020 rozhodl k revoluci. Nový model totiž přejde na koncepci s motorem uprostřed. I díky tomu sportovní vůz získá poněkud odlišný vzhled než u předchůdců a dlouhou kapotu nyní naopak vystřídá posunutí kabiny vpřed (o 42 cm!) a větší záď. Tvůrci říkají, že se inspirovali i stíhačkami F-22 a F-35.
 
Corvette C8 Stingray
 
Srdcem vozu bude velkoobjemový 6,2litrový osmiválec s přímým vstřokováním benzínu a systémem vypínání válců při nízké zátěži (v takovém případě pracuje 1., 4., 6. a 7. válec). S příplatkovým laděným výfukem zvyšujícím výkon dosahuje motor maximálního výkonu 369 kW (502 koní) při 6450 ot./min a maximálního točivého momentu 637 Nm při 5150 ot./min.
 
Corvette C8 Stingray
 
Na zadní kola pak točivý moment posílá dvojspojková automatická převodovka s 8 stupni. Ta má dvojku až šestku těsně u sebe pro rychlou jízdu a udržení vozu v optimálních otáčkách (menší změnu otáček a menší pokles výkonu po přeřazení), přičemž sedmička a osmička jsou naopak výrazně delší pro nižší spotřebu.
 
Corvette C8 Stingray
 
Vůz jezdí na pneumatikách Michelin Pilot Sport ALS nebo Sport 4S (verze Z51) s rozměry 245/35 ZR19 vepředu a 305/30 ZR20 vzadu. Balíček Z51 přidává např. větší brzdy, již zmíněný lepší výfuk, výkonnější chlazení i jinak naladěný podvozek. Vůz se má v této verzi ocitnout na rychlosti 60 mph (96 km/h) za méně než 3 sekundy. Corvette C8 Stingray přitom zůstává i relativně praktickým vozem, jeho dva zavazadlové prostory mají dohromady objem 357 litrů. Nepřekvapí, že je vevnitř programovatelný digitální přístrojový štít s 12" úhlopříčkou.
 
Corvette C8 Stingray
 
Zajímavostí je možnost přizvednutí přední části vozu o 40 mm (za 2,8 sekundy), což má pomoci zabránění poškození nárazníků o různé překážky. Dokonce lze tento systém spojit s GPS, která má v paměti 1000 lokací, kde je vhodné vůz automaticky zvednout. Corevette C8 Stingray se dostane do prodeje koncem letošního roku a bude startovat na ceně nižší než $60.000.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala