www.svetmobilne.cz
>
>

Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed

Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
, , aktualita
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
K oblíbeným
reklama
Chevrolet se nechal sylšet, že koncepce motoru vepředu a pohonu zadních kol začala narážet na své limity, a proto se u nové generace Corvette C8 Stingray modelového ročníku 2020 rozhodl k revoluci. Nový model totiž přejde na koncepci s motorem uprostřed. I díky tomu sportovní vůz získá poněkud odlišný vzhled než u předchůdců a dlouhou kapotu nyní naopak vystřídá posunutí kabiny vpřed (o 42 cm!) a větší záď. Tvůrci říkají, že se inspirovali i stíhačkami F-22 a F-35.
 
Corvette C8 Stingray
 
Srdcem vozu bude velkoobjemový 6,2litrový osmiválec s přímým vstřokováním benzínu a systémem vypínání válců při nízké zátěži (v takovém případě pracuje 1., 4., 6. a 7. válec). S příplatkovým laděným výfukem zvyšujícím výkon dosahuje motor maximálního výkonu 369 kW (502 koní) při 6450 ot./min a maximálního točivého momentu 637 Nm při 5150 ot./min.
 
Corvette C8 Stingray
 
Na zadní kola pak točivý moment posílá dvojspojková automatická převodovka s 8 stupni. Ta má dvojku až šestku těsně u sebe pro rychlou jízdu a udržení vozu v optimálních otáčkách (menší změnu otáček a menší pokles výkonu po přeřazení), přičemž sedmička a osmička jsou naopak výrazně delší pro nižší spotřebu.
 
Corvette C8 Stingray
 
Vůz jezdí na pneumatikách Michelin Pilot Sport ALS nebo Sport 4S (verze Z51) s rozměry 245/35 ZR19 vepředu a 305/30 ZR20 vzadu. Balíček Z51 přidává např. větší brzdy, již zmíněný lepší výfuk, výkonnější chlazení i jinak naladěný podvozek. Vůz se má v této verzi ocitnout na rychlosti 60 mph (96 km/h) za méně než 3 sekundy. Corvette C8 Stingray přitom zůstává i relativně praktickým vozem, jeho dva zavazadlové prostory mají dohromady objem 357 litrů. Nepřekvapí, že je vevnitř programovatelný digitální přístrojový štít s 12" úhlopříčkou.
 
Corvette C8 Stingray
 
Zajímavostí je možnost přizvednutí přední části vozu o 40 mm (za 2,8 sekundy), což má pomoci zabránění poškození nárazníků o různé překážky. Dokonce lze tento systém spojit s GPS, která má v paměti 1000 lokací, kde je vhodné vůz automaticky zvednout. Corevette C8 Stingray se dostane do prodeje koncem letošního roku a bude startovat na ceně nižší než $60.000.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake
Společnost Dell aktualizovala svůj populární výkonný notebook XPS 13. Ten dostává nové procesory Intel Comet Lake včetně možnosti si objednat model s procesorem Core i7-10710U, který má 6 jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala