Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prototyp od Infiniti kombinuje retro závodní vůz a elektromotor

14.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Automobilka Infiniti, luxusní odnož Nissanu, ukázala povedený koncept závodního elektromobilu, který využívá design vozidel pro grand prix ze čtyřicátých let. K dispozici má výkon 148 koní, ale problémem bude výdrž baterie.
Infiniti Prototype 9 může na první pohled vypadat jako běžný automobil pro závody grand prix. Automobilka se totiž při návrhu nového konceptu držela designu, který využívaly závodní automobily ve čtyřicátých letech. Ručně vyrobená ocelová karoserie je osazena na žebřinovém podvozku. Vpředu nalezneme tuhou nápravu a vzadu potom nápravu De Dion, v obou případech v kombinaci s příčnou listovou pružinou.
 
 
Využity jsou také hydraulické rotační tlumiče a kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech s tenkými pneumatikami. V kokpitu má řidič k dispozici opravdu jen to nejzákladnější, jako je jednoduché sedadlo, tři analogové „budíky“ umístěné na středu volantu, několik ovládacích prvků a řadící páku. Asi nepřekvapí, že se bude muset obejít bez posilovače řízení a dalších moderních vymožeností.
 
 
Pod kapotou se však nachází prototypový elektromotor a baterie dodané divizí Nissan Advanced Drive. Automobil má díky tomu k dispozici ekvivalent 148 koňských sil (110 kW). Zrychlení z „nuly na sto“ zvládne za 5,5 sekundy a ručička tachometru se může dostat až na maximální rychlost 171 km/h. Zábavu si však závodník na okruhu neužije příliš dlouho, automobilka totiž uvádí výdrž baterie jen 20 minut.
 
 
Infiniti Prototype 9, na jehož vývoji se podílely různé divize automobilek Nissan a Infiniti, se naživo poprve ukáže veřejnosti příští týden na charitativní akci Pebble Beach Concours d'Elegance 2017 v Kalifornii.
 


reklama