Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Restaurace dá dětské jídlo zdarma, pokud odložíte telefon

30.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Dnes jsou všichni zahledění do svých telefonů a raději si povídají elektronicky než ve skutečnosti. Řetězec restaurací Frankie & Benny's tomu chce udělat přítrž. Pokud se vzdáte svého telefonu při jídle, dostanete jídlo pro děti zdarma.
V nedávném průzkumu mezi 1500 dětmi vyplynulo, že mnoho z nich je velmi nespokojeno s chováním svých rodičů, kteří pořád "civí" do telefonů místo toho, aby si s nimi povídali nebo hráli. Některé děti dokonce rodičům telefony schovávají. To je případ i při čekání na jídlo v restauracích. Řetězec restaurací Frankie & Benny's ve Velké Británii s tím chce zatočit. Zavedl totiž krabičky "No Phone Zone", do kterých mohou rodiče vložit svůj telefon při vchodu do restaurace. Odměnou za to budou mít děti své porce zdarma a rodiče tak ušetří.
 
Restaurace Frankie & Bennys
 
zdroj: Rayboy8 [Public domain], přes Wikimedia Commons
 
Rodiče a jejich děti mohou od restaurace obdržet např. omalovánky nebo společenské hry, aby se při čekání na jídlo zabavili. Akce potrvá jen týden do 7. prosince, nicméně řetězec připouští, že pokud se akce setká s úspěchem, v nějaké podobě ji možná zavede i natrvalo. Pochopitelně jde o dobrovolnou akci, takže pokud se rodiče nebudou chtít zbavit svých telefonů, nemusí. Pak ale zaplatí tradičně i dětské porce. Akce se vztahuje na děti do věku 14 let.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama