Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Repasovaný Galaxy Note 7 šel v Koreji na dračku, další kusy nejspíš nebudou

6.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
O Samsung Galaxy Note Fan Edition, který vychází ze staženého modelu Galaxy Note 7, je v Jižní Korei zájem. Zákazníci už vykoupili všech 400 tisíc kusů, výrobce však stále uvažuje, zda tento telefon nenabídnout také na jiných trzích.
Galaxy Note 7 není model, na který by Samsung rád vzpomínal. Přesto se společnost rozhodla naložit s telefony, které byly staženy kvůli nebezpečí vznícení, jak nejlépe mohla. Kusy, které nebyly zrecyklovány, se Samsung rozhodl vrátit na trh pod názvem Galaxy Note FE, neboli Fan Edition (edice pro fanoušky). Nejprve však zařízení samozřejmě zkontroloval, zrepasoval a provedl nezbytné úpravy, které zabrání dalším nebezpečím exploze. Přesto se jednalo o poměrně riskantní krok, neboť se zákazníci mohli tomuto modelu raději vyhnout obloukem. To se však nestalo a zvítězila touha vlastnit jinak velmi povedený phablet Galaxy Note 7.
 
O repasovaném modelu se spekulovalo už dlouho, na trh se však dostal až v červenci letošního roku. Galaxy Note FE se prodával exkluzivně v Jižní Koreji a počet kusů byl limitován na 400 tisíc. Tato první a nejspíš poslední várka se prodala za dva měsíce, což může Samsung považovat za solidní úspěch. K dobrým prodejům jistě přispěl také fakt, že Galaxy Note FE byl o přibližně třetinu levnější než Galaxy Note 7, přestože nabízel prakticky stejný design i parametry.
 
 
Prvním rozdílem se stala kapacita baterie, která byla z bezpečnostních důvodů snížena z 3 500 na 3 200 mAh. Právě baterie a s ní související součásti totiž byly příčinou vznícení u telefonů Galaxy Note 7. Další význnamnou změnou je potom nahrazení procesoru Snapdragon 820 o něco výkonnějším Snapdragonem 821. Po softwarové stránce bylo použito modernější uživatelské rozhraní, které mohou uživatelé znát z vlajkové lodi Galaxy S8. A přidán byl také inteligentní hlasový asistent Bixby.
 
Jihokorejští zájemci o Galaxy Note FE, na které se nedostalo, mají bohužel smůlu. Zástupce Samsungu totiž uvedl, že společnost nemá v plánu dodat na domácí trh další kusy tohoto repasovaného smartphonu. Stále však zvažuje, zda Fan Edition nabídnout také na dalších trzích. Třeba se tedy tohoto zajímavého modelu někdy dočkáme také v Evropě. Koupili byste jej, nebo byste dali přednost novému Galaxy Note 8?
 


reklama