Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Renault ukázal malé elektrické SUV K-ZE

5.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Renault má už ve výrobě několik elektrických vozů a brzy je chce rozšířit o několik dalších. První z konceptů je K-ZE, malé SUV, které bude nejprve určeno pro velký čínský trh, kde jsou elektromobily velmi populární.
Na pařížském autosalonu bylo představeno nové malé SUV s názvem K-ZE. To chce rozšířit již tak relativně bohatou nabídku elektromobilů této francouzské značky, která momentálně čítá modely ZOE, Twizy, Kangoo Z.E. a Master Z.E., v některých zemích jako je Jižní Korea je k dispozici ještě sedan Renault Samsung SM3 Z.E. Tímto by tak šlo o šestý vyráběný elektrický model.
 
Renault K-ZE
 
K-ZE je určeno nejprve pro čínský trh, kde by se měl objevit v příštím roce. Čína je do elektrického pohonu úplně zblázněná, zejména co se týče motocyklů a skútrů (na ulicích je tak navzdory šílenému provozu překvapivě ticho). Ale ani elektromobilů zde není málo, jen za poslední rok jich bylo v Číně prodáno okolo 470 tisíc. K-ZE se tak podívá nejprve sem, ale v roce 2021 by se mělo dostat i na Evropu.
 
Renault K-ZE
 
Renault však o novém voze neprozradil moc detailů. Ukázal jeho design, která má tradičně pro EV modré prvky (napříč většinou značek). Nabíjecí systém je kompatibilní s domácími zásuvkami, nicméně je podporováno i rychlé nabíjení, kdy lze 80 % jeho baterie nabít za 50 minut, z nabíječky Wallbox je to pak za 4 hodiny. Dojezd ale není příliš velký, činí 250 kilometrů, to však platí podle staré velmi nepřesné normy NEDC. Údaj v novější a přeci jen o něco přesnější normě WLTP Renault překvapivě nezveřejnil. Je tak pravděpodobné, že realita bude pod 200 kilometry. Vůz bude vyráběn v Š’-jenu v Číně.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama