Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici

28.7.2020, Milan Šurkala, aktualita
Renault se odhodlal k zajímavému kroku při propagaci a vývoji elektromobility. Jedné francouzské vesničce totiž dal na dobu 3 let k užívání elektromobily Renault Zoe. Ty tak dostali všichni občané vesnice.
Automobilka Renault věří, že přechod na elektromobilitu je možný pro každého, a tak se rozhodla, že všem obyvatelům malé francouzské vesničky Appy v regionu Ariège dá elektromobil Zoe na 3 roky. K tomu dostanou i wallbox pro nabíjení vozu a vystaví zde i jednu veřejnou nabíječku, i když věří, že tu asi nikdo nebude potřebovat. Appy se tak stává první elektrickou vesnicí a i na tabulce při příjezdu do městečka je také nová tabulka "vesnice elektrických vozidel".
 
Renault Zoe
 
Appy je poměrně izolovanou vesnicí, a tak Renault věří, že když to bude fungovat zde, musí to fungovat všude. Renault Zoe má v poslední verzi už poměrně velký 52kWh akumulátor, který má stačit na 390 km dojezdu. V praxi to bude patrně méně, ale mohlo by se to už motat kolem čísel přes 300 km. Uživatelé těchto vozů budou následně Renaultu sdělovat své zkušenosti, tedy pozitivní i negativní poznatky z provozu aut. Nyní je jen otázkou, zda po zkušenostech a 3 letech testovacího provozu budou chtít pokračovat v elektromobilitě nebo nikoli.
 
 
Dodaných vozů však nebude hodně, celá vesnice má totiž jen kolem 25 obyvatel a slavná se stala např. i kvůli tomu, že tu po dobu 64 let nebyla žádná svatba (v roce 1946 a pak až v roce 2010).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama