www.svetmobilne.cz
>
>

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici
, , aktualita
Renault se odhodlal k zajímavému kroku při propagaci a vývoji elektromobility. Jedné francouzské vesničce totiž dal na dobu 3 let k užívání elektromobily Renault Zoe. Ty tak dostali všichni občané vesnice.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Renault věří, že přechod na elektromobilitu je možný pro každého, a tak se rozhodla, že všem obyvatelům malé francouzské vesničky Appy v regionu Ariège dá elektromobil Zoe na 3 roky. K tomu dostanou i wallbox pro nabíjení vozu a vystaví zde i jednu veřejnou nabíječku, i když věří, že tu asi nikdo nebude potřebovat. Appy se tak stává první elektrickou vesnicí a i na tabulce při příjezdu do městečka je také nová tabulka "vesnice elektrických vozidel".
 
Renault Zoe
 
Appy je poměrně izolovanou vesnicí, a tak Renault věří, že když to bude fungovat zde, musí to fungovat všude. Renault Zoe má v poslední verzi už poměrně velký 52kWh akumulátor, který má stačit na 390 km dojezdu. V praxi to bude patrně méně, ale mohlo by se to už motat kolem čísel přes 300 km. Uživatelé těchto vozů budou následně Renaultu sdělovat své zkušenosti, tedy pozitivní i negativní poznatky z provozu aut. Nyní je jen otázkou, zda po zkušenostech a 3 letech testovacího provozu budou chtít pokračovat v elektromobilitě nebo nikoli.
 
 
Dodaných vozů však nebude hodně, celá vesnice má totiž jen kolem 25 obyvatel a slavná se stala např. i kvůli tomu, že tu po dobu 64 let nebyla žádná svatba (v roce 1946 a pak až v roce 2010).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala