www.svetmobilne.cz
>
>

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici
, , aktualita
Renault se odhodlal k zajímavému kroku při propagaci a vývoji elektromobility. Jedné francouzské vesničce totiž dal na dobu 3 let k užívání elektromobily Renault Zoe. Ty tak dostali všichni občané vesnice.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Renault věří, že přechod na elektromobilitu je možný pro každého, a tak se rozhodla, že všem obyvatelům malé francouzské vesničky Appy v regionu Ariège dá elektromobil Zoe na 3 roky. K tomu dostanou i wallbox pro nabíjení vozu a vystaví zde i jednu veřejnou nabíječku, i když věří, že tu asi nikdo nebude potřebovat. Appy se tak stává první elektrickou vesnicí a i na tabulce při příjezdu do městečka je také nová tabulka "vesnice elektrických vozidel".
 
Renault Zoe
 
Appy je poměrně izolovanou vesnicí, a tak Renault věří, že když to bude fungovat zde, musí to fungovat všude. Renault Zoe má v poslední verzi už poměrně velký 52kWh akumulátor, který má stačit na 390 km dojezdu. V praxi to bude patrně méně, ale mohlo by se to už motat kolem čísel přes 300 km. Uživatelé těchto vozů budou následně Renaultu sdělovat své zkušenosti, tedy pozitivní i negativní poznatky z provozu aut. Nyní je jen otázkou, zda po zkušenostech a 3 letech testovacího provozu budou chtít pokračovat v elektromobilitě nebo nikoli.
 
 
Dodaných vozů však nebude hodně, celá vesnice má totiž jen kolem 25 obyvatel a slavná se stala např. i kvůli tomu, že tu po dobu 64 let nebyla žádná svatba (v roce 1946 a pak až v roce 2010).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář