www.svetmobilne.cz
>
>

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici

Renault rozdal elektromobily Zoe celé francouzské vesnici
, , aktualita
Renault se odhodlal k zajímavému kroku při propagaci a vývoji elektromobility. Jedné francouzské vesničce totiž dal na dobu 3 let k užívání elektromobily Renault Zoe. Ty tak dostali všichni občané vesnice.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Renault věří, že přechod na elektromobilitu je možný pro každého, a tak se rozhodla, že všem obyvatelům malé francouzské vesničky Appy v regionu Ariège dá elektromobil Zoe na 3 roky. K tomu dostanou i wallbox pro nabíjení vozu a vystaví zde i jednu veřejnou nabíječku, i když věří, že tu asi nikdo nebude potřebovat. Appy se tak stává první elektrickou vesnicí a i na tabulce při příjezdu do městečka je také nová tabulka "vesnice elektrických vozidel".
 
Renault Zoe
 
Appy je poměrně izolovanou vesnicí, a tak Renault věří, že když to bude fungovat zde, musí to fungovat všude. Renault Zoe má v poslední verzi už poměrně velký 52kWh akumulátor, který má stačit na 390 km dojezdu. V praxi to bude patrně méně, ale mohlo by se to už motat kolem čísel přes 300 km. Uživatelé těchto vozů budou následně Renaultu sdělovat své zkušenosti, tedy pozitivní i negativní poznatky z provozu aut. Nyní je jen otázkou, zda po zkušenostech a 3 letech testovacího provozu budou chtít pokračovat v elektromobilitě nebo nikoli.
 
 
Dodaných vozů však nebude hodně, celá vesnice má totiž jen kolem 25 obyvatel a slavná se stala např. i kvůli tomu, že tu po dobu 64 let nebyla žádná svatba (v roce 1946 a pak až v roce 2010).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře