Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Renault-Nissan-Mitsubishi uvedou infotainment na Androidu

20.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi chystá velkou změnu ve svém infotainment systému. Vozy všech tří značek do pár let přejdou na společnou architekturu postavenou na Androidu s možností bezdrátových aktualizací.
Automobily se stále více propojují s mobilními technologiemi a mnohé moderní vozy disponují např. podporou Android Auto nebo Apple CarPlay. Aliance automobilek Renault, Nissan a Mitsubishi nyní chystá velkou změnu svého infotainment systému, který bude postaven na platformě Androidu a nabídne tak nemálo funkcí typické pro zařízení s tímto systémem. To dokonce umožní do auta instalovat aplikace z Google Play Store.
 
Současný infotainment u Renaultu
 
současný infotainment u Renaultu
 
Systém také dovolí provádět bezdrátovou diagnostiku vozu po internetu a zasílání aktualizací automobilů podobně, jako to má třeba Tesla. Aby aliance nebyla pozadu, přibude také Google Assistant, který má konkurovat např. pokročilým funkcím MBUX od Mercedesu nebo Amazon Alexa, který začíná používat koncern Volkswagen. Počítá se pochopitelně i s využitím cloudových služeb. Spolu s tím se také začnou více využívat navigace Googlu a jejich tradiční výrobci tak jsou zase o něco více ohroženi. Např. akcie TomTomu nyní nárazově spadly o 25 %. Systém je plánován na rok 2021 a samozřejmě k němu bude možné připojit smartphony nejen s operačním systémem Google Android, ale také Apple iOS.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama