www.svetmobilne.cz
>
>
>

Renault-Nissan-Mitsubishi uvedou infotainment na Androidu

Renault-Nissan-Mitsubishi uvedou infotainment na Androidu
, , aktualita
Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi chystá velkou změnu ve svém infotainment systému. Vozy všech tří značek do pár let přejdou na společnou architekturu postavenou na Androidu s možností bezdrátových aktualizací.
K oblíbeným
reklama
Automobily se stále více propojují s mobilními technologiemi a mnohé moderní vozy disponují např. podporou Android Auto nebo Apple CarPlay. Aliance automobilek Renault, Nissan a Mitsubishi nyní chystá velkou změnu svého infotainment systému, který bude postaven na platformě Androidu a nabídne tak nemálo funkcí typické pro zařízení s tímto systémem. To dokonce umožní do auta instalovat aplikace z Google Play Store.
 
Současný infotainment u Renaultu
 
současný infotainment u Renaultu
 
Systém také dovolí provádět bezdrátovou diagnostiku vozu po internetu a zasílání aktualizací automobilů podobně, jako to má třeba Tesla. Aby aliance nebyla pozadu, přibude také Google Assistant, který má konkurovat např. pokročilým funkcím MBUX od Mercedesu nebo Amazon Alexa, který začíná používat koncern Volkswagen. Počítá se pochopitelně i s využitím cloudových služeb. Spolu s tím se také začnou více využívat navigace Googlu a jejich tradiční výrobci tak jsou zase o něco více ohroženi. Např. akcie TomTomu nyní nárazově spadly o 25 %. Systém je plánován na rok 2021 a samozřejmě k němu bude možné připojit smartphony nejen s operačním systémem Google Android, ale také Apple iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala