www.svetmobilne.cz
>
>
>

Renault-Nissan-Mitsubishi uvedou infotainment na Androidu

Renault-Nissan-Mitsubishi uvedou infotainment na Androidu
, , aktualita
Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi chystá velkou změnu ve svém infotainment systému. Vozy všech tří značek do pár let přejdou na společnou architekturu postavenou na Androidu s možností bezdrátových aktualizací.
K oblíbeným
reklama
Automobily se stále více propojují s mobilními technologiemi a mnohé moderní vozy disponují např. podporou Android Auto nebo Apple CarPlay. Aliance automobilek Renault, Nissan a Mitsubishi nyní chystá velkou změnu svého infotainment systému, který bude postaven na platformě Androidu a nabídne tak nemálo funkcí typické pro zařízení s tímto systémem. To dokonce umožní do auta instalovat aplikace z Google Play Store.
 
Současný infotainment u Renaultu
 
současný infotainment u Renaultu
 
Systém také dovolí provádět bezdrátovou diagnostiku vozu po internetu a zasílání aktualizací automobilů podobně, jako to má třeba Tesla. Aby aliance nebyla pozadu, přibude také Google Assistant, který má konkurovat např. pokročilým funkcím MBUX od Mercedesu nebo Amazon Alexa, který začíná používat koncern Volkswagen. Počítá se pochopitelně i s využitím cloudových služeb. Spolu s tím se také začnou více využívat navigace Googlu a jejich tradiční výrobci tak jsou zase o něco více ohroženi. Např. akcie TomTomu nyní nárazově spadly o 25 %. Systém je plánován na rok 2021 a samozřejmě k němu bude možné připojit smartphony nejen s operačním systémem Google Android, ale také Apple iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhony 11 možná budou mít USB-C ne tam, kde bychom ho chtěli iPhony 11 možná budou mít USB-C ne tam, kde bychom ho chtěli
Apple je hodně tvrdohlavá společnost a v oblasti nabíjení jsou její iPhony v době dávno minulé. Pořád si drží port Lightning a dnes už dost pomalé 5W nabíjení. Má však přijít USB-C, ale trochu jinak, než bychom asi čekali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan: první s přímou podporou Apple Music Porsche Taycan: první s přímou podporou Apple Music
Dnešní auta mají obvykle podporu Apple CarPlay a Android Auto, ale teprve elektrický supersport Porsche Taycan bude prvním vozem, který bude mít přímou podporu Apple Music. Streamování tedy poběží i bez telefonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala