www.svetmobilne.cz
>
>

Renault chce prodávat emisní kredity jako Tesla, má velmi nízké emise

Renault chce prodávat emisní kredity jako Tesla, má velmi nízké emise
, , aktualita
Automobilka Renault je se svými elektromobily dosti úspěšná, což se projevuje i v tom, že její emisní průměr je daleko pod tím, co vyžaduje Evropská unie. Chce si tak pomoci prodejem emisních kreditů dalším.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie vyžaduje splnění emisních limitů u nově prodaných vozů, které jsou opravdu hodně striktní. To vše tlačí na vývoj elektrických nebo alespoň elektrifikovaných vozů. Komu se nedaří dostat pod požadovaný průměr, musí platit opravdu vysoké pokuty. EU nicméně umožňuje, aby automobilky, které jsou pod požadovaným průměrem, prodávaly své emisní kredity jiným automobilkám. Ty se tak mohou těmto pokutám vyhnout. Je jednodušší zaplatit stovky milionů EUR jiné automobilce než miliardy EUR úřadům EU.
 
Renault Zoe
 
Je dobře známo, že kredity takto prodává např. Tesla koncernu Fiat Chrysler a jde o významný zdroj příjmů, který pomáhá Tesle k zisku (jde o stovky milionů USD). Např. za poslední čtvrtletí měla Tesla příjmy 6,04 mld. USD, z čehož emisní kredity tvořily 428 mil. USD. Zisk dle GAAP činil 104 mil. USD, takže bez kreditů by Tesla byla ve ztrátě (dle non-GAAP to bylo 451 mil. USD, takže Tesla by byla jen ve velmi mírném zisku).
 
Automobilce Renault se daří prodávat tolik úsporných vozidel (např. elektromobilů Zoe), že je hluboko pod potřebným průměrem a nyní tak zvažuje prodej emisních kreditů jiným automobilkám. S 51200 vozy v Západní Evropě je jedničkou na trhu s elektrickými vozidly. Jednou z takových automobilek by mohl být např. Mercedes-Benz. Původně to mělo být Mitsubishi a Nissan, se kterými byl v jednom koncernu a automobilky byly brány jako jedna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře