www.svetmobilne.cz
>
>

Renault chce prodávat emisní kredity jako Tesla, má velmi nízké emise

Renault chce prodávat emisní kredity jako Tesla, má velmi nízké emise
, , aktualita
Automobilka Renault je se svými elektromobily dosti úspěšná, což se projevuje i v tom, že její emisní průměr je daleko pod tím, co vyžaduje Evropská unie. Chce si tak pomoci prodejem emisních kreditů dalším.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie vyžaduje splnění emisních limitů u nově prodaných vozů, které jsou opravdu hodně striktní. To vše tlačí na vývoj elektrických nebo alespoň elektrifikovaných vozů. Komu se nedaří dostat pod požadovaný průměr, musí platit opravdu vysoké pokuty. EU nicméně umožňuje, aby automobilky, které jsou pod požadovaným průměrem, prodávaly své emisní kredity jiným automobilkám. Ty se tak mohou těmto pokutám vyhnout. Je jednodušší zaplatit stovky milionů EUR jiné automobilce než miliardy EUR úřadům EU.
 
Renault Zoe
 
Je dobře známo, že kredity takto prodává např. Tesla koncernu Fiat Chrysler a jde o významný zdroj příjmů, který pomáhá Tesle k zisku (jde o stovky milionů USD). Např. za poslední čtvrtletí měla Tesla příjmy 6,04 mld. USD, z čehož emisní kredity tvořily 428 mil. USD. Zisk dle GAAP činil 104 mil. USD, takže bez kreditů by Tesla byla ve ztrátě (dle non-GAAP to bylo 451 mil. USD, takže Tesla by byla jen ve velmi mírném zisku).
 
Automobilce Renault se daří prodávat tolik úsporných vozidel (např. elektromobilů Zoe), že je hluboko pod potřebným průměrem a nyní tak zvažuje prodej emisních kreditů jiným automobilkám. S 51200 vozy v Západní Evropě je jedničkou na trhu s elektrickými vozidly. Jednou z takových automobilek by mohl být např. Mercedes-Benz. Původně to mělo být Mitsubishi a Nissan, se kterými byl v jednom koncernu a automobilky byly brány jako jedna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala