www.svetmobilne.cz
>
>

Renault chce prodávat emisní kredity jako Tesla, má velmi nízké emise

Renault chce prodávat emisní kredity jako Tesla, má velmi nízké emise
, , aktualita
Automobilka Renault je se svými elektromobily dosti úspěšná, což se projevuje i v tom, že její emisní průměr je daleko pod tím, co vyžaduje Evropská unie. Chce si tak pomoci prodejem emisních kreditů dalším.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie vyžaduje splnění emisních limitů u nově prodaných vozů, které jsou opravdu hodně striktní. To vše tlačí na vývoj elektrických nebo alespoň elektrifikovaných vozů. Komu se nedaří dostat pod požadovaný průměr, musí platit opravdu vysoké pokuty. EU nicméně umožňuje, aby automobilky, které jsou pod požadovaným průměrem, prodávaly své emisní kredity jiným automobilkám. Ty se tak mohou těmto pokutám vyhnout. Je jednodušší zaplatit stovky milionů EUR jiné automobilce než miliardy EUR úřadům EU.
 
Renault Zoe
 
Je dobře známo, že kredity takto prodává např. Tesla koncernu Fiat Chrysler a jde o významný zdroj příjmů, který pomáhá Tesle k zisku (jde o stovky milionů USD). Např. za poslední čtvrtletí měla Tesla příjmy 6,04 mld. USD, z čehož emisní kredity tvořily 428 mil. USD. Zisk dle GAAP činil 104 mil. USD, takže bez kreditů by Tesla byla ve ztrátě (dle non-GAAP to bylo 451 mil. USD, takže Tesla by byla jen ve velmi mírném zisku).
 
Automobilce Renault se daří prodávat tolik úsporných vozidel (např. elektromobilů Zoe), že je hluboko pod potřebným průměrem a nyní tak zvažuje prodej emisních kreditů jiným automobilkám. S 51200 vozy v Západní Evropě je jedničkou na trhu s elektrickými vozidly. Jednou z takových automobilek by mohl být např. Mercedes-Benz. Původně to mělo být Mitsubishi a Nissan, se kterými byl v jednom koncernu a automobilky byly brány jako jedna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář