Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě

26.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Redmi už není pouze řadou levných smartphonů od Xiaomi, ale pár měsíců vystupuje jako podznačka známého čínského výrobce. Tím také získala větší volnost a může nabídnout vlastní vlajkovou loď. Spekuluje se o ní týdny až měsíce, ovšem mnohdy se na světlo svěza dostávaly protichůdné informace. Vzhledem k tomu, že představení je naplánováno na úterý 28. května 2019, začínají se připravované smartphony rýsovat v jasnějších obrysech. Pojďme si proto pár dnů před premiérou shrnout to nejdůležitější.
 
 

Snapdragon 855 pouze pro vyšší model, trojitý fotoaparát pro oba

 
 
K dispozici by měly být dva modely, přičemž hlavní rozdíl by měl spočívat v procesoru. Zatímco Redmi K20 Pro údajně nabídne Snapdragon 855 známý z jiných vlajkových lodí. Redmi K20 si vystačí s procesor střední třídy Snapdragon 730, který na tom ovšem po stránce výkonu není vůbec špatně. Oab telefony potom patrně nabídnou 6,39" OLED displej s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19,5:9, který by se měl vyznačovat velmi úzkými rámečky a absencí výřezu. Místo toho čínský výrobce podle několikrát potvrzených informací použije vysouvací 20MPx přední kameru, která bude viditelná pouze v případě, že uživatel bude pořizovat selfie nebo využívat videhovory. Podobná konstrukce se objevila třeba u OnePlus 7 Pro i jiných konkurenčních smartphonů, v případě Redmi i celého Xiaomi se ovšem bude jednat o premiéru.
 
Z hlediska parametrů by ovšem měly být zajímavější fotoaparáty na zadní straně. Hovoří se o 48MPx hlavním snímači se světelností f/1.7, který bude spojovat čtyři pixely do jednoho. Doplněn by měl být ještě o 13MPx a 8MPx snímač. Jeden z nich snad bude sloužit k pořizování ultraširokoúhlých snímků, druhý telefoto snímač potom nejspíš nahradí optický zoom. Redmi v jedné z upoutávek na nové telefony potvrdilo podporu nahrávání slow-motion videí s 960 fps. K dalším očekávaným parametrům patří nová generace čtečky otisků prstů ukrytá v displeji nebo 4000mAh baterie podporující 27W rychlé nabíjení.
 
 

Na některých trzích jako Xiaomi Mi 9T?


 
Naznačili jsme, že Redmi 20 a Redmi 20 Pro budou (vzhledem k parametrům) levné smartphony. A co to znamená konkrétně? Podle uniklých informací bude základní varianta Redmi 20 Pro se Snapdragonem 855 stát 2 600 juanů (8 700 Kč bez DPH). Jeden ze zdrojů tvrdí, že v sousedním Polsku se budou telefony prodávat pod názvy Xiaomi MI 9T a Mi 9T Pro. Proto by nás nemělo překvapit, že se pod stejnými názvy se novinky od Redmi objeví také v českých obchodech.
 


reklama