Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

RED Hydrogen One, 5,7" modulární smartphone s holografickým displejem

, , aktualita
RED Hydrogen One, 5,7" modulární smartphone s holografickým displejem
RED, známý výrobce profesionálních videokamer, přichází na trh se svým prvním smartphonem nazvaným Hydrogem One. Ten má podporovat holografické zobrazení, 3D videa bez brýlí i modulární koncepci.
RED Hydrogen One, 5,7" modulární smartphone s holografickým displejem
Pokud jste ještě neslyšeli o společnosti RED, pak vězte, že jde o výrobce vysoce profesionálních videokamer (točil se s nimi např. Jacksonův Hobit). Portfolio svých výrobků ale v blízké době rozšíří také o telefony, přičemž prvním z nich bude Hydrogen One. Zásadním lákadlem má být 5,7" displej využívající nanotechnologie, díky čemuž má být schopen zobrazovat tradiční 2D obraz, holografický obsah Red Hydrogen 4-View (.H4V), 3D obraz bez použití speciálních brýlí a samozřejmě se počítá také s virtuální a rozšířenou realitou.
 
RED Hydrogen One
 
Algoritmus H3O pak umožňuje konverzi stereo zvuku na 5.1 audio. Telefon má být modulární a s použitím vysokorychlostní sběrnice půjde připojit třeba lepší fotoaparát (kameru) schopnou záznamu videa s vyšší kvalitou obrazu. Telefon lze také připojit ke kamerám RED a využít jej jako přídavný monitor. Telefon disponuje USB-C portem, nechybí ani 3,5mm jack a slot pro microSD karty. Další informace o hardwarové výbavě i o tom, jak vlastně pracuje inovativní displej a čeho všeho je konkrétně schopen, výrobce nezveřejnil.
 
Cena byla stanovena na $1195 za hliníkovou a $1595 za titanovou verzi, ceny jsou bez daně. Zatím je v předprodeji, později cena stoupne. Dodávka zákazníkům by měly být zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2018.
 
reklama