reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Powermonkey-eXplorer: Solární outdoorová záložní nabíječka

, , recenze
Powermonkey-eXplorer: Solární outdoorová záložní nabíječka
I když jde vývoj v mobilních a telekomunikačních zařízeních nesmírně rychle kupředu, jedno mají všechna zařízení poháněná elektrickou energií společné - když energie dojde, je po legraci. Aby k takové situaci docházelo co možná nejméně je možné zajistit mnoha různými způsoby.
Powermonkey-eXplorer: Solární outdoorová záložní nabíječka
Kapitoly článku:
 1. Powermonkey-eXplorer: Solární outdoorová záložní nabíječka
 2. Parametry, osobní zkušenosti, cena, závěr
Někdo se odmítá vzdálit od zdroje elektrické energie na dobu delší než 3 hodiny. Jiný si pro všechna svá mobilní zařízení zakoupí 2 náhradní baterie a velkou část dne tráví jejich postupným dobíjením a měněním. A někdo si zakoupí komplexní řešení mobilního zdroje elektrické energie powermonkey-eXplorer se solární nabíječkou od výrobce powertraveller a má vystaráno.

Solární nabíječka powermonkey-eXplorer pochází z dílny společnosti Powertraveller, jejímž exkluzivním distributorem pro Českou republiku a Slovensko je společnost Sunnysoft, která mi také toto příslušenství zapůjčila k recenzi.


Obsah balení

Solární nabíječka se dodává v klasické papírové krabici, po rozbalení na nás kromě samotného akumulátoru vybafne i celkem bohatá nabídka příslušenství. Konkrétně v balení najdeme:
 • Akumulátor powermonkey-eXplorer s kapacitou 2200 mAh
 • Výklopnou solární nabíječku
 • Zdroj el. energie se 4 výměnnými koncovkami
 • Svinovací USB kabel pro nabíjení z USB portu počítače
 • miniUSB konektor pro nabíjení PDA a chytrých telefonů
 • Speciální konektory pro nabíjení mobilních telefonů Nokia, Nokia Mini, Motorola V66, Samsung E900, Siemens C25 a Sony Ericsson široké konektory
 • Redukce pro připojení libovolného dalšího USB kabelu
 • Ochranný váček
 • Popruh se suchým zipem pro připevnění solární nabíječky na batoh
 • Návod

Tím asi nejdůležitějším předmětem je samozřejmě akumulátor nebo, jak ho nazývá výrobce, "powerbank". Jedná se o takový šedý váleček s akumulátorem, na kterém je kromě tlačítka pro zapnutí ještě malý, modře podsvícený informační displej, stavová LEDka a konektor pro dobíjení. Z druhého boku vede krátký kabel zakončený kulatým konektorem, ke kterému se připojí vhodný konektor pro nabíjení konkrétního zařízení. Povrchová úprava sice není vysloveně odolná proti mechanickému poškození, ale nějakou tu ránu snese a navíc je nabízena ve voděodolné úpravě (ale nikoliv vodotěsné). A pokud se vám nelíbí šedá barva, je powermonkey-eXplorer k dispozici i v dalších 3 barvách (žlutá, růžová a modrá).

Velkým lákadlem je bezesporu přibalená výklopná solární nabíječka, která vám umožní nabíjet akumulátor doslova kdekoliv. V zavřeném stavu jsou dva fotovoltaické panely schovány uvnitř a chráněny tak proti poškození, po otevření je solární nabíječka ihned připravena k použití. Pro propojení panelu s akumulátorem je k dispozici krátký kabel s kulatým konektorem na konci.

Pro co nejrychlejší doplnění energie akumulátoru slouží elektrický zdroj s možností výměny koncovek pro různé typy zásuvek. Ty jsou v balení hned 4 (pro Spojené království, USA, Austrálii a Evropu) a i díky schopnosti zdroje poradit si s napětím 100-240V se dá nabíječka označit jako skutečně univerzální a vhodná pro použití snad kdekoliv na světě.

Powerbanka powermonkey-eXplorer je určena k nabíjení různých zařízení, proto je v balení k dispozici i 8 konektorů pro nabíjení mobilních telefonů Nokia, Nokia Mini, Motorola V66, Samsung E900, Siemens C25 a Sony Ericsson široké konektory. Nás jako příznivce Windows Mobile přístrojů bude asi nejvíce zajímat klasický miniUSB konektor, který je v balení rovněž, a pokud náhodou máme i nějaký kabel s nestandardním konektorem, je možné ho připojit přes redukci také. Jako poslední je v plastové krabičce svinovací kabel pro nabíjení akumulátoru z USB portu stolního počítače nebo notebooku.

Tím jsme si popsali to nejdůležitější, nakonec zbývá zmínit popruh se suchým zipem, který je určený především pro připevnění solárního panelu na batoh a nabíjení akumulátoru během putování po vlastní ose, dále malý plátěný pytlík pro převoz příslušenství a nakonec jednoduchý uživatelský manuál.