reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Point of View Mobii 945: Retina podruhé

13.5.2013, Jan Vítek, recenze
Společnost Apple už delší dobu není jediná, která má ve své nabídce tablety s velmi vysokým rozlišením. My si po recenzi modelu Sencor Element 9.7 v2 vyzkoušíme další takový, a to Point of View Mobii 945, jenž slibuje také 2048×1536 a OS Android.

Výkonnostní testy


Nyní se zaměříme na testy, které vyzkouší nejen zde přítomný čtyřjádrový procesor založený na ARM Cortex-A7 pracujících na 1 GHz a grafické jádro PowerVR SGX544 MP2. To si vezme na starost především nový 3DMark pro Android a pak si vyzkoušíme i dva obvyklé testy - Antutu a Nenamark. Bohužel, 3DMark na tomto tabletu nepracoval korektně a zamrzl vždy v jednom místě. I tak se ale následně dokázal vzpamatovat natolik, aby ukázal nějaké neúplné výsledky.


- klikněte pro zvětšení -

Z 3DMarku jsme tedy dostali pouze tyto výsledky ukazující na celkem slušný grafický výkon, ovšem to je otázkou, když test nebyl dokončen.Celkové skóre o pár set bodů předčilo tablet Asus MeMO Pad Smart vybavený řešením NVIDIA Tegra 3. Ten má ale silnější procesory a na druhou stranu slabší grafiku a také pomalejší zápis na hlavní kartu. Ta tedy dokáže být v zápisu rychlejší, než ukázal test s přenosem dat přes USB.


- klikněte pro zvětšení -

A nakonec to zamotáme testem NenaMark 2.4, v němž Point of View Mobii 945 dosáhl na 42 FPS, ovšem Tegra 3 získala 56 FPS.


Výdrž na baterie a nabíjení


Baterie má ve specifikacích 7600 mAh a 8hodinovou výdrž při běžném využití (film, webový prohlížeč) či 3,5 hodiny při maximální zátěži. Výdrž tedy nepatří mezi nejvyšší, alespoň tedy dle specifikací a je jasné, že se může velmi podstatně lišit v závislosti na využití tabletu, nastaveném jasu obrazovky či připojených periferiích.

V praxi můžeme očekávat, že tablet splní to, co o něm výrobce říká. Oněch osmi hodin lze dosáhnout, pokud budete na tabletu jen prohlížet web, sledovat film (to je oproti webovému prohlížeči ještě o něco méně náročné) a přitom nebudete mít obrazovku nastavenou na více jak poloviční jas. Při velmi intenzivním využití se ale tablet umí vybít i dříve než za udávané 3,5 hodiny, a to i zhruba za tři. To pak nepůsobí zrovna dobře, když dobu vybíjení porovnáme s nabíjením pomocí dodávaného 15W adaptéru, které z nuly na 100 procent trvá až šest hodin. Taková doba bohužel není mezi levnějšími tablety nijak neobvyklá.


Zkušenosti z provozu


V průběhu testování se vyskytly menší problémy, z nichž dva jsem již dříve zmínil. Jednak jde o schovávající se tlačítka pro změnu hlasitosti, která nám však bude moci nahradit nějaký widget, pak tu je pravidelně zamrzající 3DMark, což ukazuje na možné problémy i s jinými aplikacemi, i když osobně jsem se s takovými nesetkal a pak mě otravovalo, že hlavní vypínač nereagoval vždy. I když jsem jej tedy stiskl, někdy se tablet prostě nechtěl vzbudit, což se dělo ze dvou důvodů. Prvním je, že tlačítko samotné špatně reagovalo a bylo nutné ho stisknout silněji a jindy se zase jen stalo, že tablet si nechával pár sekund na rozmyšlenou, než ukázal odemykací obrazovku. Kvůli tomu jsem tedy občas nevěděl, jestli stávkuje tlačítko, nebo samotný tablet.

reklama
reklama
reklama