www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nonda ZUS Smart Car Charger: najde auto i nabije telefon

Nonda ZUS Smart Car Charger: najde auto i nabije telefon
, , recenze
Levné USB nabíječky do zapalovače auta sice seženete i za stovku, my se ale dnes podíváme na mnohem vyspělejší zařízení, které vedle nabíjení telefonů zvládne i zaznamenat trasy, poskytovat informace o akumulátoru auta nebo toto auto najít na parkovišti.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Představení
  2. Chytré funkce
  3. Závěr
reklama
Prvním úkolem bude spárovat ZUS Smart Car Charger s vaším telefonem. Je poněkud zajímavé, že proto, aby se obě zařízení správně našla, potřebujete i připojení k internetu a vašemu profilu na stránkách Nondy.


Pokud toto splníte, je připojení okamžité a pro další spojování už internet nebudete potřebovat (v závislosti na tom, co vše budete od nabíječky vlastně chtít). Jednou z funkcí je možnost zobrazovat napětí akumulátoru, což funguje i přes Bluetooth a není třeba nabíjet telefon.


Zařízení ZUS můžete mít pochopitelně více a jeden telefon se dvěma ZUS by měl obsloužit dvě auta. Pokud se ještě vrátíme k baterii, aplikace má pár nápověd, jak akumulátoru v autě prodloužit životnost.


Mnohem zajímavější je ale to, že aplikace ukládá informace o tom, kde jste naposledy nechali zaparkované auto, což se může hodit na velkých parkovištích nebo v situaci, kdy kvůli nedostatku míst parkujete pokaždé jinde a nepamatujete si, kde to bylo naposledy. Navíc je zde i funkce, která doplňuje parkovací hodiny a dá vám vědět, kdy vám končí parkování.

Je nicméně trochu divné, že aplikace obecně nefunguje bez zapnutého Bluetooth připojení. Pokud jste kilometr od auta a Bluetooth se tak nemá sebemenší šanci připojit, stejně jej potřebujete zapnout, aby se vůbec aplikace se vším všudy spustila. Pokud tedy šetříte baterii a Bluetooth zapínáte jen tehdy, když je skutečně potřeba, budete mít trochu problémy a nesmíte na to zapomenout. Nicméně přesto mohu říci, že GPS a Bluetooth si alespoň na testovacím telefonu při zapnutí, ale nevyužívání, nevezmou v podstatě nic.


Samozřejmostí je možnost zobrazení mapy, tedy vaší polohy i polohy auta. Pokud vám více vyhovuje kompas, i to je možné. Velmi dobře vidíte směr, kterým se vydat, a zobrazena je také vaše vzdálenost od auta. Jakmile jste zhruba 15 metrů od auta, aplikace ohlásí, že jste v jeho bezprostřední blízkosti. Také je vidět, kdy došlo k poslednímu zaparkování. Přesnost bude záležet na GPS modulu vašeho telefonu, s iPhone SE, na kterém byla nabíječka testována, byl ukazatel perfektně přesný. Aplikace může posloužit i k pořízení snímku vozu, což se může hodit při nedostatečném GPS signálu (např. v podzemních garážích).

Aplikace dokáže běžet skrytě na pozadí, i když je vypnutá. Jinak řečeno, nenajdete ji ve spuštěných aplikacích, a přesto může držet aktivní GPS modul a po vypnutí motoru zapsat poslední GPS souřadnici.


Další funkcí je zaznamenávání tras. Ty může zobrazit na mapě, jejich délku i čas jízdy. U nich pak lze vybrat, jakého typu tato jízda byla, zda šlo o dojíždění, pracovní cestu a podobně. Podle toho se počítají i náklady na cestu.


To vše je pochopitelně možné zaznamenat a zobrazit v měsíčních přehledech. Také si pro přehlednost můžete jednotlivé vozy pojmenovat a nastavit další podrobnosti.


reklama
Nejnovější články
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala