HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací I.

HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací I.
, , recenze
Již delší dobu je společnost HTC nejpilnějším výrobcem zařízení se systémem Windows Mobile. Dnes už ale nestačí nabízet stále náročnějším uživatelům pouze kvalitní hardware, v neustále rostoucí konkurenci je neméně důležité poskytnout jim i vybranou sadu aplikací.
K oblíbeným
reklama

Často používané aplikace ostatních autorů


Na úplný závěr jsem si nechal několik málo prográmků, které sice nejsou z dílny HTC, ale na zařízeních tohoto výrobce mají své trvalé místo.


Opera Mobile v9.5


Není žádným tajemstvím, že klasický prohlížeč Internet Explorer Mobile, založený na prehistorickém stolním Internet Exploreru verze 4 (!!!) ustrnul ve vývoji před mnoha a mnoha lety a že už dávno měl být k dispozici Internet Explorer novější. Protože se tak zatím stále nestalo, musí výrobci zařízení sahat k aplikacím třetích stran. V HTC si vybrali aplikaci od společnosti Opera Software nazvanou Opera Mobile, v současné době ve verzi 9.5. Jedná se o velmi dobrý prohlížeč s podporou nových technologií, JavaScriptu a dalších drobností, které umožní vykreslit na mobilním zařízení většinu stránek tak, jak jste na ně zvyklí na klasických prohlížečích. Další velké plus spočívá v podpoře ovládání prsty, takže až na výjimky můžete nechat stylus na pokoji.
Opera Mobile si zaslouží vlastní článek, ale než bude hotový, zatím jen stručné představení. Prohlížeč se snaží maximalizovat pracovní plochu a tak jsou všechny nabídky skryté a zobrazí se až po tapnutí na ikonku v pravém dolním rohu. Pak si můžeme všimnout okénka pro zadání nové adresy nahoře pod stavovým řádkem, stejně jako pětitlačítkové nabídky na dolním okraji obrazovky umožňující rychlé provedení nejčastějších operací.
První operací je rychlý návrat na předchozí stránku. Druhou operací je zobrazení seznamu vašich oblíbených stránek uložených v záložkách, kde je rovněž možné seznam spravovat, přidávat nové položky, staré mazat, posílat vybrané odkazy kamarádům atp. Prostřední ikonka se mění, respektive se mění číslice v ní zobrazená, podle situace. Udává totiž počet otevřených záložek (maximálně 3) a po tapnutí na ni je možné mezi záložkami přepínat, případně můžete založit novou záložku a otevřít v ní novou stránku. Čtvrtá ikonka jednoduše zobrazí stránku nastavenou jako výchozí, no a poslední, pátá ikonka, aktivuje klasickou nabídku.
První položkou v nabídce je položka Nastavení, kde si můžete mobilní Operu (trochu) přizpůsobit obrazu svému. Můžete například nastavit výchozí stránku, velikost fontu, velikost paměti určené pro dočasné soubory, podporu JavaScriptu a cookies, blokování vyskakovacích oken a další. Další položkou v nabídce je správce stahování, kde máte vypsány všechny soubory, které jste kdy z internetu přes mobilní Operu stahovali. Další položky vám pomohou zobrazit informace o dané stránce (velikost, kompletní adresu, zabezpečení atp.), historii vašich návštěv na různých stránkách a uložené stránky pro offline prohlížení.
Samotná práce s prohlížečem je příjemná a má mnohem blíže k Safari na iPhonu než k starému Internet Exploreru Mobile. Pokud je zobrazen pouze výřez stránky, posouváte se sem a tam prostým tažením prstu libovolným směrem. Poklepáním na nějaké místo si danou část stránky přiblížíte, opětovné poklepání vráti přiblížení na výchozí úroveň. Trochu problémy jsou s vybíráním odkazů, je odkaz je nutné dost často silně "nahánět", nejlépe po přiblížení dané stránky a ani to občas není 100% řešení. Jinak jsou celkové schopnosti aplikace skutečně vynikající a nebýt občasného zadýchání a výrazného zpomalení, dala by se Opera Mobile považovat za ideální prohlížeč. Velkou výhodou je i neustálý vývoj aplikace, takže nyní už je ke stažení novější veze, byť zatím jen v ne zcela funkční betaverzi.


Adobe Reader LE v2.5


Formát pro výměnu dokumentů nevyžadujících úpravu, označený jako PDF, je v prostředí internetu asi nejpoužívanějším standardem. Proto je jen dobře, že je originální čtečka z dílny Adobe, nazvaná Adobe Reader LE, nedílnou součástí všech nových zařízení od HTC. Překvapivě jde o velmi schopnou aplikaci nabízející nejen prosté zobrazení (i velmi velkých) souborů, ale i několik způsobů stránkování, plynulé zvětšování/zmenšování textu a obrázků, nebo rychlé vyhledávání textu.
Dokumenty je možné otevřít v kterémkoliv místě, není nutné je mít uložené ve složce Moje dokumenty.


YouTube


Jen asi hodně nesnadno budeme hledat nějakého pravidelného uživatele internetu, který by alespoň neslyšel o fenoménu zvaném YouTube. Nepřeberné množství více či méně kvalitních videí může každý využívat podle svých osobních chutí a preferencí, někdo čistě k ukrácení dlouhé chvíle, jiný pro své poučení. Díky aplikaci YouTube můžete svá oblíbená videa sledovat i na svém mobilním zařízení.
Aplikace je sice velmi jednoduchá, ale zvládne vše potřebné - vyhledávání podle různých kritérií nebo klíčových slov, vytváření seznamu oblíbených filmečků, které chcete navštívit i v budoucnu, historii se seznamem shlédnutých dílek či nabídnout podrobné informace o každém jednotlivém videu.


RSS Hub v1.0


V záplavě každodenních informací stále více uživatelům pomáhá RSS čtečka, díky níž se mohou záplavou novinek a článků probírat mnohem rychleji než klasickou cestou. V HTC si mezi širokou nabídkou programů vybrali program RSS Hub z dílny Ilium Software, který výrobce sám prodává pod názvem NewsBreak. Jedná se o slušně vybavenou čtečku nabízející i některé rozšířené funkce, například vyhledávání podle klíčových slov, sofistikovanější řazení nových informací, export a import feedů pomocí OPML souborů a další.
Základem je samozřejmě RSS kanál, který si po přidání můžeme třídit do kategorií. Vybírat můžeme buď z předpřipravených seznamů a online katalogů, nebo můžeme zkopírovat URL a kanál vytvořit manuálně. U každého kanálu si je možné nastavit jeho název (aplikace umí název zjistit i automaticky), frekvenci zjišťování nových změn, jméno a heslo (pro zaheslované feedy) a frekvenci stahování Podcastů.
Další operace jako je čtení jsou zcela intuitivní a práci s čtečkou rychle zvládne i naprostý začátečník.

A to je také vše, co si pro vás společnost HTC do této chvíle připravila. Seznam aplikací je skutečně úctyhodný a to se do článku nevešla spousta jednoduchých jednoúčelových nástrojů, bez kterých by se však většina uživatelů HTC zařízení již neobešla. Pokud je v tomto přehledovém článku něco špatně, případně pokud něco chybí, napište to prosím do komentářů.
reklama
Nejnovější články
Elektrifikované vozy v Evropě v prodejích poprvé překonaly diesely Elektrifikované vozy v Evropě v prodejích poprvé překonaly diesely
Dnes je na trhu tolik elektrifikovaných vozidel, že se jim v září povedlo poprvé v historii v Evropě prodejně překonat vozy s naftovým motorem. Při tomto tempu bude překonání i těch benzínových jen záležitostí chvilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře