www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

ESET Mobile Security: ochrana před viry i zloději

ESET Mobile Security: ochrana před viry i zloději
, , recenze
V dnešním testu se podíváme na antivir pro operační systém Android, ESET Mobile Security. Měl by chránit nejen před viry, ale také blokovat nevyžádané hovory nebo najít mobil v případě ztráty nebo krádeže.
K oblíbeným
reklama
Mohu říci, že mě antivir ESET Mobile Security příjemně překvapil velmi nízkým dopadem na výkon. Můj smartphone je hodně lenivé železo a s instalací ESETu se kupodivu nijak nezpomalil. Ve verzi zdarma máte základní antivir s možností vzdáleného zamknutí a např. lokalizace telefonu.


Co přináší verze zdarma
Co navíc přináší placená verze Premium
Antivirus
Snímky z kamer
Ochrana v reálném čase
Zprávy na obrazovku
Zvuková siréna
Upozornění na vybití
GPS lokalizace
Kontrola SIM karty
Vzdálené zamknutí
Filtr volání a SMS
Podpora tabletů
Vylepšená Anti-Theft
Ikona Odkaz na databázi
Anti-Phishing
Ikona Odkaz na databázi
Vzdálená lokalizace
Ikona Odkaz na databázi
Vzdálené smazání


Placená verze však přináší mnoho užitečných vlastností navíc. Předně je to plnohodnotná funkce Anti-Theft, kterou jsem vyzkoušel v mnoha variantách a opravdu funguje jak zamykání pomocí SMS, tak přes internet nebo blokování při vytažení SIM karty. Siréna je hodně hlučná a funguje i posílání fotografií z obou fotoaparátů pro identifikaci místa, kde se mobil nachází nebo zloděje, pokud si s mobilem právě hraje.


ESET Mobile Security hodnocení


Vzdáleně by mělo jít i smazat všechna data v přístroji. Najdete tu i filtr volání a SMS, u něhož se mi ale nelíbilo, že při volání je aplikace pomalá v detekci hovoru a mobilní telefon minimálně stihne zavibrovat, většinou však spustí i prvních pár tónů vyzváněcí melodie. Placená verze obsahuje navíc i Anti-Phishing. Roční cena činí 373 Kč, což sice na mobilní aplikaci není zrovna málo, nicméně pokud vám tato aplikace zachrání mobilní telefon za tisíce (v některých případech i desetitisíce) korun, pak se tato částka určitě může vyplatit.


Aplikace je vhodná:


1. Pro každého, kdo často ztrácí mobil
2. Pro každého, kdo se pohybuje v místech s vysokým rizikem krádeže
3. Pro ty, kteří mají slabší hardware a nechtějí, aby antivir viditelně snižoval výkon telefonu


Plusy


+ Velmi nízký dopad na výkon telefonu
+ Propracovaná technologie Anti-Theft s několika možnostmi ovládání


Minusy


- Filtr volání nestíhá reagovat okamžitě (mobil minimálně zavibruje, někdy i krátce zazvoní)
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář