www.svetmobilne.cz
>
>
>

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
, , recenze
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
K oblíbeným
reklama
Máme ze sebou test náramku Xiaomi Mi Band 5, který ukázal, že jeho popularita je oprávněná. Za velmi příznivou cenu nabídne spoustu užitečných funkcí. Mnohé potěší fakt, že je velmi kompaktní, decentní a nemusí nosit na ruce poměrně velkou placku jako u mnohých chytrých hodinek. Funkčně se také neustále zlepšuje a kromě počítání kroků a propojení s telefonem (včetně možnosti ovládat spoušť) dostává vylepšené měření srdečního tepu. I tak jsou zde ale jisté rezervy. Došlo k rozšíření měření kvality spánku, máme zde měření stresu a nově i měření tzv. PAI. To vyhodnocuje míru fyzické aktivity z posledních dní a motivuje vás k dosažení 100 bodů, ať už provozujete jakoukoli fyzickou aktivitu.
 
Xiaomi Mi Band 5 hodnocení
 
Velkou výhodou je i velmi vysoká výdrž, která činí cca 10-12 dní, když zapnete trvalé měření (každou minutu), nicméně se můžete dostat i přes 20 dní, když se spokojíte se záznamem kroků a měřením aktivity jen při workoutech. Pochopitelně musíte počítat s tím, že nejde o naprosto spolehlivé zařízení na úrovni lékařských přístrojů, takže výsledky jsou spíše orientační a např. u srdečního tepu se občas dočkáte velmi divných hodnot (zda za to může utažení, pot,... nevím). Každopádně jako motivační prostředek ke zlepšování fyzické kondice funguje Xiaomi Mi Band 5 výborně, což ale samozřejmě závisí i na vaší vlastní motivaci a disciplíně - nemáte-li žádnou, náramek nepomůže.
 
Jestli se mi něco na náramcích od Xiaomi nelíbí, jsou to jednoznačně softwarové aktualizace. Na aktualizacích není nic špatného, pokud ale nerozbíjí to, co funguje. Což je u Xiaomi hodně časté. Takže jeden z posledních updatů např. snížil výdrž baterie téměř na půlku (cca 6-7 dní s měřením PAI a spánku) a odstavil synchronizaci údajů PAI s telefonem.
 
 

Náramek je vhodný pro:

 
1. Monitorování počtu kroků
2. Sledování vývoje srdečního tepu a měření PAI - motivace k časté fyzické aktivitě
3. Použití jako standardní hodinky
 
 

Plusy

 
+ Velmi nízká cena
+ Nízká hmotnost a malé rozměry
+ Velmi vysoká výdrž na baterii
+ Přijatelná přesnost měření počtu kroků
+ Pohodlné nabíjení
 
 

Minusy

 
- Proprietární nabíječka (naštěstí už s pohodlnějším nabíjením)
- Občas podivné hodnoty naměřeného tepu
- Časté aktualizace, které vše pokazí
 
 
Cena v době testování: cca 900 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru
Automobilka Hyundai spouští další svolávací akci. Tentokrát je to v USA i Kanadě, kde má problém s vozy Sonata Hybrid a Tucson. Jejich dvoulitrové GDI může vykazovat předčasné opotřebení ložisek ojnice a zanedbání může vést až k požáru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů