www.svetmobilne.cz
>
>
>

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
, , recenze
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
K oblíbeným
reklama
Máme ze sebou test náramku Xiaomi Mi Band 5, který ukázal, že jeho popularita je oprávněná. Za velmi příznivou cenu nabídne spoustu užitečných funkcí. Mnohé potěší fakt, že je velmi kompaktní, decentní a nemusí nosit na ruce poměrně velkou placku jako u mnohých chytrých hodinek. Funkčně se také neustále zlepšuje a kromě počítání kroků a propojení s telefonem (včetně možnosti ovládat spoušť) dostává vylepšené měření srdečního tepu. I tak jsou zde ale jisté rezervy. Došlo k rozšíření měření kvality spánku, máme zde měření stresu a nově i měření tzv. PAI. To vyhodnocuje míru fyzické aktivity z posledních dní a motivuje vás k dosažení 100 bodů, ať už provozujete jakoukoli fyzickou aktivitu.
 
Xiaomi Mi Band 5 hodnocení
 
Velkou výhodou je i velmi vysoká výdrž, která činí cca 10-12 dní, když zapnete trvalé měření (každou minutu), nicméně se můžete dostat i přes 20 dní, když se spokojíte se záznamem kroků a měřením aktivity jen při workoutech. Pochopitelně musíte počítat s tím, že nejde o naprosto spolehlivé zařízení na úrovni lékařských přístrojů, takže výsledky jsou spíše orientační a např. u srdečního tepu se občas dočkáte velmi divných hodnot (zda za to může utažení, pot,... nevím). Každopádně jako motivační prostředek ke zlepšování fyzické kondice funguje Xiaomi Mi Band 5 výborně, což ale samozřejmě závisí i na vaší vlastní motivaci a disciplíně - nemáte-li žádnou, náramek nepomůže.
 
 

Náramek je vhodný pro:

 
1. Monitorování počtu kroků
2. Sledování vývoje srdečního tepu a měření PAI - motivace k časté fyzické aktivitě
3. Použití jako standardní hodinky
 
 

Plusy

 
+ Velmi nízká cena
+ Nízká hmotnost a malé rozměry
+ Velmi vysoká výdrž na baterii
+ Přijatelná přesnost měření počtu kroků
+ Pohodlné nabíjení
 
 

Minusy

 
- Proprietární nabíječka (naštěstí už s pohodlnějším nabíjením)
- Občas podivné hodnoty naměřeného tepu
 
 
Cena v době testování: cca 900 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
5.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km
Automobilka Mercedes-Benz poodhalila techniku nového luxusního elektrického sedan EQS. Novinka má nabídnout elektrický dojezd až 770 km. V prodeji bude i jako čtyřkolka a záruka na akumulátor bude na ujetí 250 tisíc km.
4.4.2021, aktualita, Milan Šurkala